U prijateljskim utakmicama nacionalnih selekcija Holandija i Španija odigrali su sa kombinovanim sastavima 1:1, dok je Finska na iznenađenje svih pobijedila Francusku 2:0.

Poveli su Španci protiv Holandije u 19. minuti. Alvaro Morata je fino proigrao Serhija Kanalesa koji je ušao u šesnaesterac i snažnim udarcem boljom lijevom nogom matirao golmana “OranjaMarka Bizota.

Mogla je Španija u 34. minuti uduplati prednost, ali je udarac napadača Juventusa Morate sa 16 metara, sjajnom odbranom zaustavio Bizot i na poluvremenu je ostalo 1:0.

Samo dvije minute nakon što je počelo drugo poluvrijeme Doni van de Bek je iskoristio pometnju u odbrani “Crvene furije“. Prošla je lopta kroz sve igrače u šesnaestercu Španije i stigla do veznog igrača Mančester junajteda koji je iskoristio poklon i donio izjednačenje svojoj ekipi.

U 60. minuti Hektor Beljerin je pokušao ponovo vratiti Španiju u vođstvo, ali je ponovo bolji bio Bizot. Sljedeće dvije prilike na utakmici imao je Memfis Depaj, međutim i njegove udarce zaustavio je golman Unai Simon. Posljednju šansu vrijednu pomena propustio je Rodri kada je nakon centaršuta šutirao glavom pored gola.

Finska je napravila veliko iznenađenje i savladala Francusku rezultatom 2:0. Pritom, “Trikolori” nisu značajno izmijenili sastav, ali su Finci iskoristili svoje prilike i u rasponu od tri minute u prvom poluvremenu postigli dva gola.

Najprije je u 28. minuti napadač Brentforda Markus Fors uz malo sreće izbio sam ispred Stiva Mandande i dobrom završnicom doveo svoju ekipu u prednost. Samo tri minute kasnije Oni Valakarievrogolom” donosi prednost od 2:0 i ispostaviće se konačni rezultat.

Mogla je Francuska u drugom poluvremenu stići i do jednog i više golova, ali su redom šanse promašivali Musa Sisoko, Stiven Nzonzi, Ngolo Kante i drugi i na kraju je ostalo 2:0 za Finsku.