Prvi polufinalni duel u plej-ofu ABA lige na parketu dvorane “Aleksandar Nikolić” odigrali su Crvena zvezda i aleksandrovačka Igokea, a poslije uvodnog meča vođstvo 1:0 ima beogradski sastav nakon što su upisali trijumf rezultatom 76:61 (20:20, 19:22, 17:13, 20:6).

Prije samog početka utakmice čelni ljudi ABA lige dodijelili su zavidne individualne nagrade treneru sezone Draganu Bajiću, defanzivcu godine u regionalnom takmičenju, Branku Laziću, te najkorisnijem igraču ovogodišnjeg izdanja jadranskog karavana, Filipu Petruševu.

Uvodna četvrtina prikazala je obećavajuću košarkašku predstavu u kojoj se na samom početku istakli Kori Volden i Džordan Lojd na čijim krilima je Crvena zvezda povela 13:9. Šutem za tri poena Marka Jošila, kao i serijom dobrih poteza Edina Atića Igokea je utakmicu vratila u potpuni egal, pa je poslije deset minuta igre rezultat bio izjednačen 20:20.

Prvi kvartal obilježila je i monstruozna blokada Ognjena Dobrića koji je zaustavio već pomenutog Atića u namjeri da postigne nove poene. Ono što je poprilično čudno kada su u pitanju trenerski magovi, Dragan Bajić i Dejan Radonjić jeste činjenica da nije viđen niti jedan tajm-aut od strane već pomenutih šefova stručnog štaba aktera ovog polufinala.

U drugoj četvrtini sjajna takmičarska košarka nije izostala, a fantastičan niz preciznih šuteva za tri poena Stivena Greja odveo je sastav iz Republike Srpske na +6 (29:24). Imao je spreman odgovor na drugoj strani Lojd, kojem se pridružio i Dejan Davidovac, pa smo svjedočili novom preokretu, gdje je beogradski tim poveo 33:30.

Preostali dio prvog poluvremena priredio je rezultatsku klackalicu u kojoj se najbolje snašao Džeki Karmajkl, na čijim krilima je Igokea otišla put svlačionice na veliki odmor uz vođstvo 42:39.

Petnaestominutna pauza najviše je prijala Branku Laziću koji je apsolutno obilježio treću četvrtinu u kojoj je ubacio devet poena, sve šutem za tri. Defanzivne zadatke Igokee obavljali su na visokom nivou tornjevi u reketu, Stefan Fundić i Nikola Jovanović, pa izabranici Dejana Radonjića nisu uspjevali da steknu rezultatski značajniju prednost.

Neizvjesnost je trajala tokom cijele utakmice, pa kada se uzme u obzir da je pred odlučujućih deset minuta Crvena zvezda imala minimalnu prednost (56:55), poprilično je jasno da su akteri opravdali očekivanja.

Dobrić je nastavio sa minijaturama i u posljednjoj četvrtini, pa je ovaj period igre otvorio preciznim šutem za tri poena. Veliki problem za Bajića i družinu bio je rani ulazak u bonus, zbog činjenice da su njegovi igrači u tri uvodne minute ovog dijela igre napravili četiri faula.

Preko Lojda tim sa Malog Kalemegdana “pobjegao je” na +6 (64:58), što je bilo jako bitno za nastavak susreta. Umor je evidentno uticao na Igokeu koja se mučila u napadu, pa je vrlo brzo Crvena zvezda stekla dvocifreno vođstvo (72:70).

Ostatak meča pretvorio se u jednosmjernu ulicu u kojoj je bilo poprilično jasno da će beogradski tim povesti 1:0 u polufinalnoj seriji, a nakon regularnih 40 minuta igre rezultat je bio 76:61.

Najbolji pojedinac u pobjedničkom sastavu bio je Džordan Lojd ubacivši 21 poen, a veliku pomoć imao je u Koriju Voldenu (13 poena, tri skoka, četiri asistencije) i Ognjenu Dobriću (12 poena, devet skokova).

Kada se radi o poraženom timu bolji od saigrača bio je Edin Atić kao jedini dvocifren košarkaš u svom timu sa 15 poena i četiri uspješna dodavanja.

Naredna utakmica na programu je u petak, 7. maja, kada će isti akteri odmjeriti snage još jednom na parketu sportske dvorane u Laktašima.