Borac je u okviru 6. kola Lige 6 na svom parketu savladao Igokeu sa 69:62. Kod pobjednika, najefikasniji su bili Diante Boldvin, Stefan Kenić i Džošua Kaningem sa po 13 poena.

Banjalučani su stigli do svog drugog trijumfa iz šest odigranih susreta u završnici domaćeg šampionata, dok su Aleksandrovčani sada na omjeru od četiri pobjede i dva poraza.

Domaćini su odlično započeli meč i u jednom momentu su imali i +19, međutim Igokea je uspjela preokrenuti. Ipak, crveno-plavi su bili konkretniji u četvrtoj četvrtini, u kojoj su sveli protivnika na samo deset postignutih poena, što je bilo dovoljno za iznenađujući trijumf.

Borac, Hrabri Borac sjajnom predstavom šokirao Igokeu u Boriku

Borac je bolje otvorio meč i na krilima veoma raspoloženog Stefana Kenića je poveo sa 10:4 nakon četiri minuta igre. Vuk Bošković je povećao na 12:4, a crveno-plavi su nastavili u boljem ritmu, pa su na prvu pauzu otišli sa +12 (23:11).

Amsal Delalić i kapiten Draško Knežević su sjajno započeli drugi kvartal i njihov tim je došao do +17 (28:11), a seriju domaćina je prekinuo Džejms Robinson za 28:13.

Ipak, Aleksandar Ponjavić i Džošua Kaningem su doveli Borac do čak +19 (33:14), čime su nakratko odbili nalet Aleksandrovčana, ali gosti su uspjeli doći do daha i odlično finiširati prvo poluvrijeme, te je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 39:31.

Treća dionica je u potpunosti pripala gostima, koji su smogli snage da dođu do preokreta. Dešon Stefans je otvorio ovaj period sa svoja dva poena, dok su Banjalučani prvi put pogodili tek nakon dva minuta.

Tej Voler je na polovini četvrtine smanjio na 43:42, a potom se razigrao Džejms Robinson, koji je bio najzaslužniji za to što je Igokea u odlučujućih deset minuta ušla sa prednošću od 52:50.

Činilo se da su momentum i psihološka prednost na strani favorizovanih gostiju, međutim ekipa Zorana Kašćelana nije razmišljala tako.

Kenić je na pet i po minuta do kraja vratio vođstvo na stranu crveno-plavih (59:57), a Aleksandrovčani u narednim minutima nisu pronalazili prava napadačka rješenja. Diante Boldvin je sjajno pronašao Radoša Šešliju, koji je položio za 63:60, a potom je i sam bio precizan za 65:60.

Uslijedila je trojka Ponjavića za 68:60 i tu je bilo jasno da bodovi ostaju u Boriku. Igokea u posljednjih minut i po nije mogla do povratka, pa je konačan ishod meča glasio 69:62.

U narednom kolu, Borac će gostovati Širokom, a Igokea Sparsu.

BORAC – IGOKEA 69:62 (23:11, 16:20, 11:21, 19:10)

Borac: Gavrić 0, Kaningem 13, Dragojević 2, Boldvin 13, Knežević 4, Šešlija 8, Ponjavić 6, Kenić 13, Bošković 5, Janković 0, Delalić 5

Igokea: Robinson 10, Tanasković 3, Radanov 12, Jošilo 10, Talić 0, Ilić 7, Stefans 10, Voler 7, Fundić 6, Đorđević 0

Sudije: Porobić, Nikšić, Vlaho

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.