Hrabri Elče se odbranio protiv Real Madrida (VIDEO)

Fudbaleri Elčea remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Real Madrida 1:1 u okviru 16. kola španske Primere.

Prvu priliku na utakmici imao je Toni Kros u trećem minutu kada je sa nekih deset metara šutirao pored gola. U desetom minutu Emiliano Rigoni je pokušao sa vrha šesnaesterca, no Tibo Kurtoa je sjajno reagovao. Dva minuta kasnije Marselo je šutirao iz skoka i pogodio prečku. Marko Asensio je šutirao sa skoro 30 metara u 20. minutu, loptu se odbila od prečku i na nju je natrčao Luka Modrić i pogodio za 1:0.

Gosti se nisu predavali i pokušavali su da dođu do gola, ali nisu stvarali dobre prilike. Sudija Horhe Vaskez je pokazao na bijelu tačku u 36. minutu, ali nakon što gledao snimak utvrdio je da igrač Elčea nije igrao rukom, te je poništio tu odluku. Do kraja poluvremena nije bilo šansi i na odmor se otišlo s rezultatom 1:0.

Čim se krenulo u nastavku Daniel Karvahal je u šesnaestercu oborio protivničkog igrača i sudija je sada svirao penal, a siguran izvođač je bio Fidel u 52. minutu.

Modrić je u 62. minutu pokušao iz daljine, no Edgar Badia je to lagano odbranio. Već u sljedećem napadu Luka Boje je pokušao iz okreta, ali se lopta od stative odbila van terena. Isti igrač je u 69. minutu pokušao iz daljine, ali to nije bilo blizu gola. Dva minuta kasnije Toni Kros je proigrao Karvahala koji se oslobodio čuvara, no Badia je zaustavio njegov pokušaj. Odmah nakon toga Serhio Ramos je došao u sjajnu šansu i sa par metara je pogodio protivničkog golmana.

Ekipa Zinedina Zidana je do kraja utakmice imala stalno loptu u nogama, kružili su oko gola, ali nisu nijednom ozbiljnije zaprijetili ka golu Elčea. Na samom kraju Gonzalu Verdu je pokušao iz slobodnog udarca sa 25 metara da donese pobjedu domaćinu u 93. minutu, no Kurtoa je to fenomenalno odbranio i završilo je 1:1.

U narednom kolu Real Madrid dočekuje Seltu, dok Elče gostuje Atletik Bilbau.