Hrabro Posušje umalo iznenadilo Široki, izabranici Danijela Jusupa uz mnogo muke stigli do trijumfa

U okviru drugog kola Lige BiH, Široki je kod kuće savladao Posušje sa 87:83. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Luka Božić sa 26, pratio ga je Ivo Ćavar sa 17 postignutih poena.

Širokobriježani su tako stigli do svoje druge pobjede u domaćem šampionatu, dok su njihovi večerašnji protivnici sada na polovičnom učinku nakon dva odigrana susreta.

Kao što rezultat i pokazuje, utakmica je bila dosta neizvjesna. Favorizovani Široki je vodio tokom većeg dijela meča, no hrabri gosti su pokazali zube i uveli duel u penal završnicu, gdje su domaćini ipak bili dovoljno mirni i slavili.

Siroki Posusje

Luka Božić je doveo Široki do početnog vođstva, a na 2:2 je izjednačio Marko Ramljak. Božić je nastavio sa dobrom serijom, a odgovorili su mu Dontej Karaders i Ivica Širić za 6:6. U nastavku, uglavnom se igralo koš za koš i na prvu pauzu se otišlo pri rezultatu 16:16.

Uvod je protekao u znaku domaćina, koji su preko Božića, kapitena Josipa Bilinovca i Majka Skota otišli na +6 (24:18). Mate Mandić i Ramljak su smanjili na 24:23, ali ekipa u crno-žutim dresovima je potom ušla u minute praznog hoda, što su izabranici Danijela Jusupa iskoristili i postepeno povećavali prednost, koja je nakon 20 minuta igre iznosila + 6 (40:34).

posusjeee

Treći kvartal je bio veoma izjednačen. Karaders, Mandić i Alen Vigins su smanjili na 42:41, ali Ive Ivanov i Marko Damjanović su uspjeli odbiti nalet protivnika. Vigins i Karaders su zatim svojim poenima ponovo vratili Posušje u život, a Ramljak je zakucavanjem za 60:52 finiširao treći period.

Četvrta četvrtina je bila izuzetno interesantna, a poenima ju je otvorio Karaders. Ivanov je na šest i po minuta do kraja pogodio za 69:61, a onda je uslijedila trojka Mandića te zakucavanje Viginsa na pas Karadersa za 69:66. Nakon kontre, Vigins je zakucao za 69:68 i bilo je jasno da će doći do triler završnice.

Pri rezultatu 71:70, na oko tri i po minuta do kraja, Domagoj Kujundžić je dobio tehničku grešku zbog protesta kod sudija pri situaciji u kojoj je smatrao da se jedan košarkaš domaćina nepropisno uhvatio za obruč.

Iz toga su se izrodila četiri poena Božića, a potom je došlo do penal završnice. Gosti su bili blizu, no ofanzivni skok Ivanova u samom finišu je presudio i konačan rezultat je glasio 87:83.

Siroki Brijeg

U trećem kolu, Široki će igrati protiv Mladosti u gostima, a Posušje na svom parketu dočekuje Leotar.

ŠIROKI – POSUŠJE 87:83 (18:18, 22:16, 20:18, 27:31)

Široki: Bilinovac 9, Čolak 5, Ćavar 17, Božić 26, Damjanović 4, Skot 11, Ivanov 14, Miletić 0, Vujanović 1

Posušje: Širić 5, Karaders 12, Ramljak 20, Mandić 19, Vigins 22, Jukić 2, Begić 3, Leko 0

Sudije: Čavara, N. Nikšić, T. Nikšić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.