Hrvati opravdali ulogu favorita i bili sigurni protiv Katara

U okviru grupe C na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu meč su odigrali Hrvatska i Katar. Dosta čvrst susret je tek u finišu vidio nadmoć i iskustvo Hrvata koji su slavili rezultatom 26:24.

Na pravi način su hrvatski reprezentativci su otvorili ovaj susret. Vidno raspoloženi na početku bili su Marko Mamić i Domagoj Duvnjak koji su svojom igrom i golovima “Kockaste” odveli u prednost rezultatom 3:2.

Prvih 15 minuta meča proteklo je u inicijativi igrača Hrvatske. Sjajno su kombinovali, te su vodili sa 7:5. Sjajni Manuel Štrlek je postigao dva gola u tom periodu, te je bio jedan od bitnijih igrača kod Line Červara.

U redovima Katara Amin Zakar i Frankis Marzo su igrali odlično, te značajno pomogli svojoj reprezentaciji da na poluvremenu ne bude u većem zaostatku. Poslije prvih 30 minuta igre, rezultat je bio 13:11 za Hrvatsku.

Nastavak meča je proticao u blagoj prednosti Hrvatske, ali nije Katar dozvoljavao protivnicima da se odvoje na veću rezultatsku prednost. Igrao se 47. minut kada su hrvatski reprezentativci imali rezultat 20:19.

Mamić i Marić su u posljednjih osam minuta meča ušli sa po pet pogodaka pored njihovih imena, bili su i najzaslužniji zašto je Hrvatska bila u prednosti tada (23:22).

Do kraja meča Červarovi momci nisu željeli da ispuste trijumf iz džepa, te su sigurnom i čvrstom odbranom susret priveli u miran kraj. Hrvatska je protiv Katara slavila rezultatom 26:24.