Hrvatice slavile protiv Srbije i ostavile Srpkinje da strijepe o plasmanu u narednu fazu

Rukometašice Srbije poražene su u trećem kolu Evropskog prvenstva od Hrvatske rezultatom 25:24 i tako zakomplikovale sebi situaciju na prvenstvu, sa obzirom da će na plasman u narednu rundu morati pratiti meč Mađarske i Holandije.

Nije na samom početku bilo odvajanja, a oba tima igrala su oprezno, sa obzirom da su na ulog koji je ova utakmica predstavljala. Prvo isključenje zaradila je reprezentacija Srbije nakon osam minuta igre pri rezultatu 4:3 za Hrvatsku, a zaradila ga je Sanja Radosavljević, ali na sreću srpskih rukometašica, Hrvatice nisu iskoristile nekoliko kontranapada koje je bacila Tea Pijević i uz odbranjen sedmerac Katarine Tomašević Srpkinje su “preživjele” igračicu manje.

Do prvog vođstva od dva gola razlike Srbija je došla nakon 21 minute igre, a donijela ga je Katarina Krpež (11:9). Nastavila se serija srpskih rukometašica i one su golom Radosavljevićeve povele sa 13:9 što je bila najveća prednost u prvom poluvremenu. U tom trenutku hrvatska reprezentativka Andrea Šimara dobila je crveni karton zbog udaranja laktom Jelene Lavko, a naknadno su joj sudije pokazale i plavi karton što znači da će disciplinska komisija odlučivati o dodatnoj suspenziji. Ipak, Hrvatska je sa igračicom manje primila samo jedan pogodak i serijom 4:0 na odmor otišla sa egal rezultatom 14:14.

130584413 424723235602658 2953441748305765033 n 1

Krenula je drugo poluvrijeme baš kao i prvo, a Hrvatska je održavala gol koji je stekla u prvom napadu. Nakon nekoliko grešaka Srbije, izabranice Ljubomira Obradovića napravile su seriju 3:0 i pogotkom Kristine Liščević, Srbija je povela sa 20:19.

Pri rezultatu 23:23 i igračicom više na terenu za Hrvatsku, Lavko je napravila neoprezan start i i ona je dobila isključenje na dva minuta, međutim u igri 6:4 Hrvatice nisu uspjele doći do gola. Nakon nekoliko minuta bez gola u igri, Kamila Micijević je dovela Hrvatsku u prednost 24:23, a nakon kontre i gola Josipe Mamić hrvatske rukometašice su došle do serije 5:0 (25:23). Imala je Srbija posljednji napad 20 sekundi prije kraja, međutim Srpkinje uopšte nisu uspjele uputiti udarac ka golu i Hrvatska je slavila rezultatom 25:24.

U Hrvatskoj reprezentaciji najefikasnija na meču bila je Dora Kršnik sa sedam golova, dok je dva manje u dresu Srbije postigla Katarina Krpež.

Posljednju utakmicu u ovoj grupi igraju večeras Mađarska i Holandija, a čitav rasplet znaće se nakon te utakmice. Ukoliko Mađarska pobijedi Holandiju, Srbija nastavlja svoje takmičenje na turniru, dok će u slučaju pobijede Holanđanki, Srpkinje već nakon prve grupe morati pakovati kofere.