Hrvatska gubila, pa onda pokazala pravo lice i potopila Kanadu

Fudbaleri Hrvatske savladali su selekciju Kanade rezultatom 4:1 u okviru drugog kola grupe F Svjetskog prventva u Kataru.

Kanada je na samom startu meča, odnosno nakon 70 sekundi, šokirala Hrvatsku jer su došli do prednosti poslije odličnog ubačaja Tejdžon Bjukenena te još boljeg udarca glavom Alfonsa Dejvisa.

Udarac su Hrvati uzvratili u 22. minutu jer je Andrej Kramarić postigao gol poslije dodavanja Marka Livaje, ali je isti poništen jer je upravo asistent Livaja bio u ofsajd poziciji.

Ipak, ofsajda nije bilo u 36. minutu kada je Ivan Perišić proigrao Kramarića, a ovaj je u maniru rasnih golgetera nemilosrdno matirao čuvara mreže Kanade Milana Borjana.

Dodatni šok za Kanađane je došao pred sami kraj poluvremena, odnosno u 44. minuti kada je gol postigao Livaja za konačnih 2:1 u prvom dijelu susreta.

Marcelo Brozović, Ivan Perišić, Andrej Kramarić

U nastavku izabranici Zlatka Dalića su se skroz opustili i rastrčali, te su svojim navijačima pokazali šta znaju. U 54. minuti Mateo Kovačić izletio je jedan na jedan sa Milanom Borjanom, ali se kanadski golman bacio kao mačka i zaustavio mu šut.

Igrao se 70. minut kada se Andrej Kramarić oslobodio svog čuvara, primio pas koji je poslao hirurški tačno Ivan Perišić i mirno savladao Borjana za 3:1 na ovom meču.

Do kraja mela Dalić je iskusnije igrače zamijenio da ih odmori i pripremi za naredno kolo, a Hrvatska je preko Lovre Majera jednu kontru pretvorila u pogodak i konačnih 4:1.

Posljednju utakmicu u grupi F Hrvatska će igrati protiv Belgije, dok će Maroko odmjeriti snage sa Kanadom.