Hrvatska očitala lekciju Francuskoj, Trikolori bez pobjede i zadnji u grupi

Hrvatska je u okviru Lige nacija savladala Francusku na Sent Deniju rezultatom 1:0.

Vrlo rano je Hrvatska došla do prednosti. Već u trećoj minuti Ibrahima Konate je napravio prekršaj u šesnaestercu, a pregledanje VAR-a i konačna odluka čekala se do pete minute, kada je Luka Modrić pogodio za vođstvo Kockastih.

Poželjeli su mnogi navijači Hrvatske da je ovo finale Svjetskog prvenstva iz 2018. godine, ali ne samo zbog prednosti njihovog tima, već zbog činjenice da u čestim intervalima francuski igrači nisu mogli ni do lopte, a kamoli do šanse.

Vezni red Hrvatske je djelovao besprekorno sa raspoloženim Marselom Brozovićem, Mariom Pašalićem i Lukom Modrićem, dok je mnogo problema domaćima pravio Josip Brekalo.

Tek u finišu Francuska je uspjela da napravi pritisak, ali im ni to nije pomoglo da dođu izjednačenja. Trikolori su tako produžili očajan niz u Ligi nacija i nakon četiri utakmice imaju dva boda i zadnji su u grupi. Hrvatska je druga sa sedam bodova.