Hrvatska odradila svoje, sada čeka Francuze da sazna da li putuje u Tokio

Rukometaši Hrvatske savladali su selekciju Tunisa sa 30:27 u trećem kolu kvalifikacija za Olimpijske igre i sada čekaju rezultat utakmice između Francuske i Portugala.

Hrvatska je na početku meča povela sa 4:1, a onda su Tunižani napravili seriju 5:0 (6:4). Brzo su igrači Hrvatske to izjednačili na 6:6 i kasnije su preuzeli vođstvo, te na poluvremenu su vodili sa 14:13.

Na startu drugog poluvremena tim Hrvoja Horvata se odvojio na 22:15 i tada praktično riješio pitanje pobjednika. Tunižani su uspjeli samo par puta da priđu na -3, ali nikada više od toga, te je i tom razlikom završen meč sa 30:27.

David Mandić je sa devet golova bio najefikasniji, a na drugoj strani Osama Bougami je postigao šest golova. Hrvatsku na Olimpijske igre vodi svaka pobjeda ili remi Francuske, te pobjeda Portugala sa više od sedam golova razlike, samo u slučaju da Portugal slavi razlikom do šest golova Hrvatska neće ići u Japan.