Hrvatska je u 5. kolu Lige nacija na svom terenu savladala Dansku sa 2:1.

Izabranici Zlatka Dalića su tako stigli do svoje treće pobjede i desetog boda iz pet odigranih susreta.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez golova, a gosti su bili za nijansu opasniji. Drugi dio igre je pripao Hrvatskoj, koja je povela u 48. minutu preko Borne Sose, koji je ne toliko snažnim ali preciznim udarcem sa vrha šesnaesterca savladao Kaspera Šmajhela.

Danska je izjednačila u 77. minutu, nakon fantastičnog udarca Kristijana Eriksena iz velike udaljenosti. Ipak, domaćini su samo 120 sekundi kasnije ponovo poveli, a strijelac je bio Lovro Majer.

Do kraja, više nije bilo promjena rezultata i konačan ishod je ostao 2:1. U narednom kolu, Hrvatska će igrati protiv Austrije u gostima, dok Danska na svom terenu dočekuje Francusku.