U okviru grupe C na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu, svoj meč su odigrali Angola i Hrvatska. Tek u drugom poluvremenu su “Kockasti” uspjeli slomiti otpor protivnika, bilo je 28:20 za Hrvatsku.

Odmah je Angola povela (2:1), ali je Zlatko Horvat pokazao da se Hrvatska neće predati bez borbe u ovoj utakmici. Otvoreno su krenule obje reprezentacije od samog početka, igrao se čvrst i brz rukomet. Manuel Štrlek je pratio Horvata, te postigao gol za prvo izjednačenje na meču (2:2).

Smjenjivala se prednost, obje ekipe su ulazile u gol prednosti, pa opet u zaostatak. Kod Angole Edvaldo Fereira je u prvih 15 minuta bio najefikasniji sa 3 pogotka iz pet šuteva. Prednost hrvatske reprezentacije bi mogla ležati u širem spektru strijelaca.

Ilija Brozović se takođe upisao u listu strijelaca dok je rezultat bio 5:4 za Angolu. Sjajni bek afričke selekcije, Manuel Nasimento takođe je bio jedan od zapaženijih igrača svoje reprezentacije.

Nastavak prvog poluvremena je donio mnogo čvršću igru, reprezentacije nisu željele ishitreno da trče prema golu protivnika. Igralo se gol za gol, a semafor je poslije prvih 30 minuta pokazivao rezultat 12:11 za Hrvatsku.

Razigrali su se “Kockasti” u nastavku meča i počeli opravdavati ulogu favorita u ovom susretu. Prelomila se odbrana Angole, te su Hrvati u 49. minutu imali šest golova prednosti (22:16).

Iskusni Ivan Čupić je briljirao, u tim trenucima meča hrvatski reprezentativac je imao šest golova iz šest pokušaja. Nisu dozvoljavali rukometaši Hrvatske da se njihov gol i rezultat dovedu u opasnost. Lino Červar je mogao biti prikazanim u tim momentima utakmice.

Iskusni Marko Mamić se priključio vodećim strijelcima svoje reprezentacije sa četiri pogotka, šest minuta prije kraja meča Hrvatska je vodila rezultatom 24:17. Igrači “Kockastih” su iskusno privodili susret kraju.

Červarovi momci su zabilježili prvi trijumf na ovom prvenstvu, te puni samopouzdanja čekaju idući meč. Hrvatska je večeras savladala Angolu rezultatom 28:20.

Angola u idućem kolu igra protiv selekcije Japana, a Hrvati će imati težak meč protiv Katara.