U okviru 1. kola grupe C na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu, svoj meč su odigrali Hrvatska i Japan. Velika drama i borba se vodila u drugom poluvremenu, na kraju je rezultat bio 29:29.

Japan je odlično otvorio meč. Poslije dvadeset minuta igre, imali su prednost od tri gola (8:5), a ponajviše zahvaljujući sjajnom Juti Agariju koji je bio raspoložen za igru. On je u tom periodu postigao četiri pogotka.

Pokušavala je Hrvatska da odgovori na sjajnu igru Japanaca. U redovima “KockastihManuel Štrlek i Marino Marić su do 23. minuta imali po dva pogotka na svom kontu.

Do kraja prvog dijela igre rukometaši iz zemlje izlazećeg sunca nisu dozvolili svojim evropskim protivnicima da se vrate u egal. Japanci vođeni Agarijem i Tacukijem Jošinom, rezultat je poslije prvih 30 minuta bio 17:14 za Japan.

Krenula je Hrvatska hrabro u nastavku meča, igrali su čvršće i sa više želje, ali nikako nisu mogli da smanje četiri gola prednosti protivnika. Marić, Luka Cindrić, Zlatko Horvat i sairači jednostavno nisu uspijevali neutralisati zaostatak.

Hiroki Motoki i Kohei Narita su se probudili u nastavku meča, te su bili od velike pomoći svojoj reprezentaciji. Oko 44. minute dvoboja, Japan je imao rezultatatsku prednost od dva gola, 22:20.

Par minuta prije kraja meča, rezultatska bitka je dostigla svoj vrhunac, jer je na semaforu stajalo 25:25. Uspjeli su Hrvati da istope prednost Japana i dovedu se u situaciju da sami odlučuju o svojoj sudbini u ovom dvoboju.

Renosuke Tokuda i Kotaro Mizumači su postizali golove za azijsku reprezentaciju, dok je sa druge strane je Hrvatska profitirala golovima Ivan Martinovića. Hrvatska se izvukla golom Ivana Čupića u posljednjim sekundama meča. Dagur Sigurdson može da bude zadovoljan igrom svoje selekcije. Na kraju je rezultat u susretu između Hrvatske i Japana bio 29:29.