Nikola Mektić i Mate Pavić, te Ivan Dodig zajedno sa Filipom Polašekom ušli su u polufinale Australijan opena u dublu.

Mektić i Pavić su zajedno počeli igrati od ove sezone i dalje ne znaju za poraz, a novi par kog su savladali je Pjer-Ig Erbe i Nikolas Mau i to sa 2:1 (6:4, 4:6, 7:6(3)). Nakon što su oba para osvojila set sa po 6:4, odluka je pala u trećem setu, tačnije u taj-brejku gdje su hrvatski teniseri dominirali i lagano sa 10:3 otišli u polufinale.

Tu ih čeka Ivan Dodig sa Filipom Polašekom, pošto su njih dvojica bili bolji od Matjua Ebdena i Džona Patrika Smita sa 2:1 (6:4, 2:6, 6:4). Dodigu i Polašeku je bio dovoljan po jedan brejk u dva seta da dođu do pobjede i na korak od finala Australijan opena.