Photo by Srdjan Stevanovic/Starsportphoto.com

U drugoodigranoj utakmici druge grupe Hrvatska je danas u dramatičnoj utakmici porazila Portugal u francuskom Monpeljeu rezultatom 25:24 i tako ostala u igri za plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Portugal je nakon 22 minuta igre došao do prednosti od tri gola razlike (10:7), ali je Hrvatska preko Ivana Čupića već do polovine prvog dijela smanjila prednost Portugalaca na jedan razlike (10:9). Do kraja poluvremena Portugal je još jednom mini-serijom od 2:0 uspio postaviti konačan rezultat prvog dijela na 12:9.

Portugal je s 3:0 serijom otvorio drugi dio i došao do velike prednosti od 15:9 na krilima sjajnog Andre Gomeša, ali je Hrvatska do 20 minuta pred kraj uspjela tu prednost smanjiti na samo dva razlike (16:14). Na krilima sjajnog Čupića koji je do tada postigao sedam golova Hrvati su uspijevali održavati razliku od dva gola sve do 15 minuta pred kraj, kada fantastičnim pogotkom Domagoja Duvnjaka dolaze na samo jedan gol razlike (18:17).

Pet minuta prije kraja “Kauboji” dolaze do prvog izjednačenja još od treće minute utakmice (21:21) novim golom Čupića. Ubrzo je Mihel Martins pogodio za gol prednosti Portugala, ali je Luka Cindrić izjednačio (22:22). Čupić je još jednom pogodio 90 sekundi prije kraja za novo izjednačenje (23:23), da bi na otvaranju posljednjeg minuta Duvnjak pogodio praznu mrežu i doveo Hrvatsku u prednost (24:23)

Hrvatska je došla do bitne pobjede u kvalifikacijama za Olimpijske igre, ali njen plasman neće zavisiti samo od rezultata “Kauboja” na sutrašnjem duelu s Tunisom. Ukoliko Portugal savlada rasterećnu Francusku, a Hrvati dobiju Tunis, tada će se praviti zatvoreni krug između tri evropske reprezentacije gdje će dva tima ostvariti plasman u Tokio na osnovu bolje gol razlike.