U sklopu 18. kola Serije A Kaljari je poražen na domaćem terenu od Milana, a najzaslužniji za rezultat 2:0 u korist tima Stefana Piolija bio je povratnik u sastav i dvostruki strijelac Zlatan Ibrahimović.

Već u sedmoj minuti udarac sa bijele tačke izborio je upravo iskusni Šveđanin koji je preuzeo odgovornost i loptu u svoje ruke, a potom golmana Alesija Kragna poslao u jednu stranu, dok je “bubamara” završila na drugoj strani, pa su gosti već imali vođstvo 1:0.

Jedino uzbuđenje vrijedno pomena u preostalom dijelu prvog poluvremena krije se u činjenici da je glavni sudija ovog meča Rosario Abiso bio prisiljen pokazati žuti karton Alesiju Romanjoliju koji je zakasnio sa startom, pa nezgodno udario protivničkog fudbalera.

Sedmi minut drugog poluvremena takođe je bio koban po fudbalere Kaljarija, a ishod je bio identičan. Fantastično dodavanje u srce šesnaesterca uputio je Davide Kalabarija, a hladan kao špricer još jednom bio je Ibrahimović, pa je utakmica poslije 2:0 polako počela poprimati obrise “jednosmjerne ulice” u kojoj je već poznat pobjednik.

Naredne minute protekle su u ofanzivi Kaljarija, ali osim terenske inicijative ništa konkretno nisu uspjeli uraditi izabranici Euzebija Di Frančeska.

Nevjerovatan nastups Aleksisa Selemekersa okončan je poslije samo osam minuta provedenih na travnjaku. On je ušao u igru tokom 66. minuta umjesto Jansa Haugea, a prvi žuti karton zaradio je samo dvije minute poslije, da bi drugu sudijsku opomenu zaradio u 74. minuti, pa je morao put svlačionice ranije od planiranog.

To ipak nije uticalo na preostali dio meča, pa je Milan zabilježio trijumf kojim je zadržao čelnu poziciju italijanske Serije A osvojivši 43 boda nakon 18 odigranih kola, dok se Kaljari nalazi na bod od zone ispadanja.

U narednom kolu Milan dočekuje Atalantu, dok će tim iz jednog od najstarijih gradova svijeta koji su su podigli stari Feničani odmjeriti snage protiv Đenove.