Igokea je u okviru 4. kola Lige 6 na svom parketu savladala Široki sa 88:72. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Dešon Stefans sa 14, dok se na drugoj strani istakao Luka Božić sa 22 poena.

Nakon četiri odigrana susreta u završnici domaćeg šampionata, Aleksandrovčani su jedina ekipa sa stopostotnim učinkom, a Široki je zabilježio svoj prvi poraz.

Izabranici Dragana Bajića su od samog početka nametnuli svoj ritam i pokazali da su kvalitetniji protivnik. Gosti su u nekoliko navrata pokušali da uhvate priključak, međutim nisu imali šanse za to.

Igokea, Igokea bez problema protiv Širokog

Dalibor Ilić i Nikola Tanasković su doveli Igokeu do vođstva od 4:0, a Aleksandrovčani su samo nastavili u boljem ritmu, te su postepeno povećavali prednost i na prvu pauzu su otišli sa +8 (21:13).

Domaćini su u drugoj četvrtini dodatno pojačali kvalitet igre u napadu. Stefan Đorđević je povećao na 31:15, odgovorili su mu Luka Božić i Mate Vucić, no Bajićevi košarkaši su ponovo dodali gas i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 49:33.

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše promjena u stanju na parketu. Božić je gurao Širokobriježane u pokušajima da se priključe, no Igokea je imala odgovor na svaki nalet protivnika.

Ive Ivanov je smanjio na 49:44, ali uslijedio je novi udar Aleksandrovčana, koji su u posljednji kvartal ušli sa +18 (73:55).

Četvrta četvrtina je protekla u održavanju vođstva domaćih i konačan rezultat je glasio 88:72.

U narednom kolu, Igokea će igrati protiv Slobode u gostia, dok će Široki na svom parketu dočekati Spars.

IGOKEA – ŠIROKI 88:72(21:13, 28:20, 24:22, 15:17)

Igokea: Tanasković 13, Radanov 5, Jošilo 11, Talić 9, Ilić 11 (10 sk), Stefans 14, Voler 8, Fundić 7, Đorđević 10, Bošković 0

Široki: Ivanov 10, Kučan 0, Vucić 12, Bilinovac 10, Čolak 8, Karaders 4, Čović 3, Ćavar 0, Božić 22, Damjanović 3

Sudije: Zurapović, Marić, Lasetović

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.