U finalu Kupa Mirze Delibašića, Igokea je pobijedila Spars rezultatom 77:55 (23:8, 21:11, 19:18, 14:18).

Već od samog početka je bilo jasno u kojem pravcu će se meč odvijati. Aleksandrovčani su od starta nametnuli svoj tempo i do prve dvocifrene prednosti (14:4) stigli preko Edina Atića poslije pet minuta igre.

Izabranici Dragana Bajića su nastavili u istom tonu, a Sarajlije nisu uspijevali ući u pravi napadački ritam i na veliki odmor se otišlo sa 44:19.

“Igosi” su drugo poluvrijeme odigrali nešto slabije u ofanzivi, Bajić je ravnomjerno raspodijelio minutažu svojih košarkaša, a konačan ishod je glasio 77:55.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nikola Jovanović sa 17, dok je na drugoj strani prednjačio Kenan Kamenjaš sa 14 poena.