U okviru zaostalog kola FIBA Lige šampiona, Igokea je savladala Burgos sa 77:75 (16:21, 20:12, 21:20, 20:22).

Zbog nemogućnosti da se ovaj meč odigra u ranije predviđenom terminu u dvorani u Laktašima, Aleksandrovčani su danas bili formalni domaćini, iako se meč igrao u Burgosu.

Žasijel Rivero je otvorio meč poenima za Burgos, a za tri je pogodio Aleks Renfro i formalni gosti su poveli sa 5:0. Aleksandrovčani su do svoje prve uspješne realizacije došli u drugom minutu preko Edina Atića, a Entoni Klemons je poravnao na 5:5. Španski predstavnik je u nastavku ipak došao do nešto konkretnijeg ritma, te je po završetku prve četvrtine bilo 21:16 za njih.

Izabranici Dragana Bajića su zaigrali bolje u nastavku, Darko Talić je otvorio drugi period pogotkom van linije 6,75m, a onda je došlo do trenutaka praznog hoda sa obje strane. Aleksandrovčani su postepeno hvatali bolji momentum, te su na pet minuta do kraja četvrtine trojkom Stefana Pota poveli sa 26:25. Nastavili su sa nešto čvršćom odbranom, što im se isplatilo i nakon 20 minuta, na semaforu je stajalo 36:33 u njihovu korist.

Igokea, Igokea došla do veoma bitne pobjede, Klemons Burgosov dželat

Ćavi RabasedaVitor Benite i Rivero su vratili Burgos u vođstvo na uvodu u drugo poluvrijeme, a njihovu seriju je prekinuo Klemons. Potom se uglavnom igralo koš za koš, ni jedni ni drugi nisu uspijevali stvoriti bilo kakvu ozbiljniju razliku i na nešto manje od četiri minuta do kraja je bilo 49:49. Igokea je u nastavku ipak bila nešto konkretnija i poenima Pota i Nikole Jovanovića su stvorili +4 (57:53) pred ulazak u finalni kvartal.

Dejan Kravić je u prvom posjedu španskog predstavnika u četvrtoj dionici smanjio na 57:55, no pogotkom za tri mu je odgovorio Marko Jošilo. Na isti način mu je odgovorio Tedus Mekfeden, a na 60:60 je izjednačio Rivero. U nastavku, nije bilo previše uspješnih realizacija ni jednih ni drugih, a na pet minuta do kraja, Burgos je imao +2 (64:62).

Bajićevi puleni ipak nisu potonuli, Stiven Grej je pogodio veoma važnu trojku za 65:64, na isti način ga je ispratio Klemons, a Džeki Karmajkl je na 120 sekundi do kraja atraktivno zakucao i realizovao dodatno slobodno bacanje za +6 (73:67). Ipak, ni ovdje nije bio kraj drami, jer su se formalni gosti uspjeli vratiti, a Mekfeden je na 12 sekundi do kraja izjednačio na 75:75.

Trener “Igosa” je zatražio tajm-aut, nakon kojeg je Klemons sjajnim prodoro doveo svoj tim na 77:75. U posljednjem napadu za izjednačenje ili pobjedu, Rivero je dobio loptu u dobroj poziciji, no Grej je napravio pametan faul i poslao ga na liniju penala. Centar Burgosa nije bio dovoljno koncentrisan i Aleksandrovčani su uz malo sreće zadržali prednost i u konačnici slavili.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Klemons sa 20, dok se na drugoj strani istakao Rivero sa 17 poena.

Da bi prošla dalje, Igokea bi trebala dobiti sve mečeve u nastavku, jer ukoliko se formira krug između njih, Burgosa i Tenerifa, oni će najvjerovatnije biti ekipa koja ispada.