Igokea ubjedljiva protiv Mornara, Tanasković briljirao

Košarkaši Igokee su u Laktašima ubjedljivo savladali ekipu Mornara rezultatom 84:64 u 10. kolu ABA lige.

Izabranici Vladimira Jovanovića su na taj način nastavili sa sjajnim partijama u regionalnom takmičenju, a ovo im je bila osma pobjeda iz 10 odigranih utakmica. Mornar je, s druge strane, pretrpio deveti poraz i posljednjeplasirana su ekipa.

Igokea je već na otvaranju meča napravila seriju poena i povela sa 16:4, a u odličnom rimu nastavili su i u nastavku meča, pa su do poluvremena već imali nedostižnih 17 poena prednosti (47:30). Pred posljednjih 10 minuta igre su vodili sa +22 (65:43), te su do kraja mirno priveli meč kraju i ubjedljivo slavili.

Najefikasniji kod Igokee bio je Nikola Tanasković sa 19 poena (7/9 iz igre, 4/5 sa linije penala) uz pet skokova, dok su Dragan Milosavljević i Stefan Mudi postigli po 10 minuta. Sa druge strane se istakao Markus Viters sa 13 poena i devet skokova, te Tevijan Dan-Martin sa 12 poena.

Igokea će u narednom kolu gostovati Krki, dok će Mornar u Baru dočekati ekipu Cedevita Olimpije.