Igokea na krilima dominantnog Ilića razmontirala Krku u Laktašima

Igokea je u okviru 26. kola ABA lige na svom parketu savladala Krku sa 108:81. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Dalibor Ilić sa 31, a pratio ga je Aleksa Radanov sa 15 postignutih poena.

Aleksandrovčani su stigli do 15. trijumfa iz 25 odigranih susreta, dok je tim iz Novog Mesta sada na omjeru od četiri pobjede i 20 poraza.

Izabranici Dragana Bajića su nakon relativno ujednačene prve četvrtine dodali gas i odlijepili se na dvocifrenu prednost koja se ispostavila kao nedostižna za njihove protivnike.

Bajic

Dalibor Ilić i Dešon Stefans su odveli Igokeu do početne prednosti od 4:0, a gosti su uzvratili preko Luke Lapornika i Mihe Lapornika, koji su preokrenuli na 5:4.

Krka se u narednim minutima dobro držala, međutim kvalitet Aleksandrovčana je postepeno dolazio do izražaja i Igokea je na prvu pauzu otišla sa +5 (27:22).

Druga četvrtina je u potpunosti pripala Bajićevim košarkašima, koji su bili izuzetno napadački raspoloženi, te je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 57:41 u njihovu korist.

Situacija se nije mnogo mijenjala ni u nastavku. Domaćini su kontrolisali ritam i nastavili su veoma lagano dolaziti do protivničkog obruča, a Krka nije imala odgovor. Prednost Igokee je samo rasla i konačan rezultat utakmice je glasio 108:81 za njih.

Trener “Igosa” je šansu dao i 18-godišnjem Amsalu Delaliću, koji je za 13 minuta i 38 sekundi na parketu imao učinak od tri poena i jednog skoka.