Igokea na pogon Klemonsa savladala Turk Telekom i stigla do prve pobjede u FIBA Ligi šampiona

U okviru drugog kola FIBA Lige šampiona, Igokea je na svom parketu savladala Turk Telekom rezultatom 77:66 (21:15, 19:17, 13:15, 24:19).

Igokea je prvu četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 21:15. Od samog početka meča, izabranici Dragana Bajića su pametnom igrom tražili uglavnom poene na obruču, a najviše se istakao Džeki Karmajkl koji je pogađao i sa poludistance. Imali su domaći i +8 (21:13) poslije trojke Teja Volera, a dionica je potom okončana košem Erdija Gulaslana.

Gosti iz Ankare su drugi kvartal počeli serijom 5:0, međutim odgovor je imao Darko Talić pogotkom van linije 6,75m. Potom je nakon ukradene lopte Entonija Klemonsa poentirao Voler još jednom za 26:20. Do kraja prvog poluvremena se uglavnom igralo u serijama, a ona posljednja je bila djelo Igokee, tačnije Karmajkla i Klemonsa za novih +8 (40:32) sa kojih se otišlo na veliki odmor.

image 2

Drugo poluvrijeme domaći su nastavili na isti način kako su okončali prvo. Dalibor Ilić je sa svojih pet poena odveo Igokeu na maksimalnih +13 (45:32). Odgovorili su na drugoj strani Sem Deker i Tajler Enis koševima sa distance za 49:43, a potom je Bajić postavio zonsku odbranu i malo poremetio napad Turk Telekoma. Nije predstavnik Bosne i Hercegovine u FIBA Ligi šampiona uspio da iskoristi nekoliko slabih napada rivala, Majkl Erik je u potpunosti zaključao reket gostiju, pa je nakon 30 minuta košarke na semaforu pisalo 53:47.

Četvrta četvrtina je počela na identičan način kao i prethodna, samo se uloge obrnule. Ovaj put je Turk Telekom period počeo serijom 5:0 (53:52) i tako potpuno uhvatio rezultatski priključak. Imali su gosti napad i za vođstvo, ali Erik je napravio faul u napadu nakon čega je uslijedio prvo koš Volera, a onda i otvorena trojka Klemonsa za novih +6 (60:54) Igokee.

Nije puno ekipi iz Ankare pomogao ni tajm-aut njihovog trenera Buraka Gorena. Klemons je nastavio svoju kanonadu i tako odveo “Igose” na novu dvocifrenu prednost (64:54), pa je Goren u kratkom vremenskom intervalu morao da pozove još jednu minutu odmora. Tačku na ovaj susret stavio je Voler svojom drugom trojkom za 69:56, a na kraju je rezultat bio 77:66.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Klemons sa 17 poena, a Karmajkl je dodao 15. Kod poraženih, bolji od ostalih je bio Enis sa 19 poena.

igokea tt

Ovo je Turk Telekomu bio prvi poraz poslije sedam uzastopnih pobjeda u svim takmičenjima, pa sada imaju skor 1-1 u FIBA Ligi šampiona kao i Igokea.

U narednom kolu koje je na rasporedu za četiri sedmice, Igokea će gostovati u Jerusalimu kod Hapoela, dok će Turk Telekom u prijestonici Turske dočekati Limož.