Igokea nakon drame u Laktašima uspjela savladati Limož

U okviru petog kola FIBA Lige šampiona, Igokea je na svom terenu savladala Limož sa 76:73 (26:17, 20:21, 16:17, 14:18).

Marko Jošilo je otvorio meč trojkom za Igokeu, a zakucavanjem poslije pucanja protivničke odbrane mu je odgovorio Džeri Butsijele. Džeki Karmajkl je potom sa poludistance doveo Aleksandrovčane do 5:2, te je uslijedio period igre u kome su se gosti nešto bolje snašli i poslije pet minuta igre je nakon poena Spidija Smita bilo 15:13 za njih.

Nakon dva minuta praznog hoda sa obje strane, domaćini su zbili redove i zaigrali čvršće u odbrani, a tečnije u napadu. Došli su do vođstva i nisu ga ispuštali do kraja četvrtine, a Milan Vulić je van linije 6,75m postavio konačan rezultat prve četvrtine, 26:17.

aticigokeaaa

Romeo Trevis je smanjio na 26:19, a izabranici Dragana Bajića su preko Darka Talića i Nikole Jovanovića došli do prve dvocifrene prednosti (30:19), no Limož im nije dopustio da se značajnije odvoje. Francuski predstavnik je ušao u odličnu šutersku seriju, razigrali su se Fil Skrab i Nikola Lang, a “Igosi” nisu uspijevali pronaći prava napadačka rješenja i gosti su postepeno smanjivali razliku, da bi čak i poveli sa 34:31 poslije nešto više od četiri minuta igre u drugom kvartalu.

Edin Atić je prekinuo košgeterski post svoje ekipe i iz dobre tranzicije poravnao na 34:34, potom su poene izmijenjali Jošilo i Skrab, te se u posljednja tri minuta ušlo sa 36:36, a tada su Aleksandrovčani zaigrali mnogo bolje na krilima Entonija Klemonsa. Amerikanac je kreirao poene sa niskog posta, pogodio je trojku i odlično istrčao kontru u posljednjim trenucima i na veliki odmor se otišlo sa 46:38 u korist Igokee.

klemons igokea

Karmajkl je sa četiri laka poena otvorio pretposljednju dionicu i činilo se da je momentum potpuno na strani domaćina, ali košarkaši iz suparničkog tabora se ni ovoga puta nisu predali. Trevis je bio aktivan i šuterski raspoložen, asistirao je za Butsijelea, koji je takođe poentirao i iz ofanzivnog skoka i poslije šest minuta je bilo 53:50.

I jedni i drugi su igrali po sistemu toplo-hladno, a Bajićevi puleni nisu dozvolili protivnicima da se potpuno vrate. Jovanović, Vulić i Atić su povezali šest poena, a potom je Stefan Pot atraktivno pogodio uz faul i realizovao dodatno slobodno bacanje, što je kompletiralo seriju Aleksandrovčana od 9:0 i u odlučujuću četvrtinu se ušlo sa 62:55.

limoz

Jovanović je jednim pogođenim penalom otvorio finalnih deset minuta, no njegov tim se u nastavku dosta mučio u ofanzivi. Gosti su zaključali prilaz svom obruču i primoravali “Igose” na teške šuteve, a Trevis je bio opasan u napadu i poslije tri minuta je Limož stigao do prvog vođstva u drugom poluvremenu (66:65). Prednost im je rasla do 70:65, Karmajkl nije realizovao nijedno slobodno bacanje nakon igre sa niskog posta, Klemons je iz iste situacije bio polovičan i izgledalo je da su domaćini u nokautu.

Atić je došao do izuzetno važne ukradene lopte koju je pretvorio u poene u tranziciji i Igokea je smanjila na 70:68, a Karmajkl je poravnao na 70:70. Gosti su bili dominantniji u ofanzivnom skoku, a to im je donijelo prednost od +3 (73:70) nakon dalekometnog pogotka Langa. Poslije borbene sekvence Dalibora Ilića, Karmajkl je bio koncentrisan sa linije penala i vratio svoju ekipu na -1 (73:72), a potom je Ilić još jednom odlično reagovao i osujetio protivnički napad, što je otvorilo kontru koju je realizovao Atić.

Bosanskohercegovački klub je poveo sa 74:73, a Limož je imao napad na 28 sekundi do kraja. Skrab je promašio, Ilić i Jošilo su osigurali skok, a Karmajkl je zakucao na drugoj strani terena i gostima je sada ostao samo sekund da pokušaju doći do produžetka. Lang nije bio ni blizu i konačan ishod je ostao 76:73.

U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Karmajkl sa 18 poena, a na drugoj strani je identičan učinak imao Lang. Igokea je ostvarila svoju treću pobjedu iz pet mečeva i u sljedećem kolu će im najvjerovatnije biti potreban trijumf protiv Turk Telekoma kako bi došli do naredne faze FIBA Lige šampiona.