U večerašnjem duelu FIBA Lige šampiona, Hapoel je savladao Igokeu rezultatom 84:68 (23:19, 15:19, 21:16, 25:14).

Tim iz Jerusalima je bio formalni domaćin na ovom meču, iako se igralo u Laktašima. Edin Atić je nakon sjajne kontre otvorio meč poenima za Igokeu, a na drugoj strani je Tamir Blat odgovorio trojkom. Vidjelo se da je Hapoel u duel ušao nešto koncentrisanije i motivisanije nego kada su ovi timovi odmjerili snage prije dva dana. Izraelski predstavnik je došao do još dva pogotka van linije 6,75m preko Krisa Krejmera i Blata, a Atić je bio veoma agresivan i vukao svoj tim.

Nakon što je Džeki Karmajkl kompletirao igru 2+1 na nešto manje od šest minuta do kraja prvog perioda, rezultat je bio 10:10. U nastavku se igralo koš za koš, a nakon velikog defanzivnog propusta Aleksandrovčana na samom kraju, kada su dopustili pas preko gotovo cijelog terena, u drugu četvrtinu se ušlo rezultatom 23:19 za izabranike Odeda Kataša.

Igokea, Igokea ovog puta bez dovoljno energije za Hapoel

Iako su, kao što je to bilo i očekivano, formalni domaćini dosta često šutirali za tri, djelovalo je da su iz reketa pravili više problema protivniku. Tašon Tomas je bio aktivan na ofanzivnom skoku, a i saigrači su ga nekoliko puta dobro uposlili, pa je poslije četiri minuta igre u drugom kvartalu rezultat bio 31:25 za Hapoel. Ipak, Atić i Stefan Fundić su bili zaslužni za buđenje izabranika Dragana Bajića, trojkom im se pridružio i Darko Talić, te su se “Igosi” ubrzo ponovo približili.

Ni jedni ni drugi nisu igrali previše tečno u napadu, ali su to nadoknađivali agresivnošću i meč je bio izuzetno čvrst. Aleksandrovčani su nakon poena Marka Jošila i trojke Entonija Klemonsa u posljednjem minutu izjednačili na 38:38, a do kraja lopta više nije prolazila kroz obruč ni na jednoj strani, pa se istim rezultatom otišlo na veliki odmor.

Igokea je preko Klemonsa sa linije slobodnih bacanja stigla do prvih poena u trećoj dionici, dok je Džamil Vilson na drugoj strani u ritmu uzeo šut za tri i bio precizan. Formalni gosti nisu uspjeli pronaći napadačka rješenja u narednim napadima, a Sulejman Braimo je na drugoj strani realizovao oba penala, te dobru tranziciju i tako doveo Hapoel do 45:40. Bajić je bio primoran da zatraži tajm-aut, a nakon njega je Klemons dobrim prodorom prekinuo košgeterski post svog tima, no u odbrani je i dalje škripalo.

Ipak, nakon što je tim iz Jerusalima propustio da realizuje napad kada su imali +7 (50:43), Jošilo je pogodio otvorenu trojku iz ćoška, a Stefan Pot je poslije još jedne dobre defanzivne reakcije iskoristio oba slobodna bacanja i Aleksandrovčani su se ekspresno vratili u meč. Jošilo je potom izjednačio na 50:50 i momentum je definitivno prešao na stranu formalnih gostiju, ali samo za kratko, jer je Hapoel ponovo došao do daha i u odlučujućih deset minuta se ušlo sa 59:54 za njih.

Hapoel je furiozno otvorio posljednji kvartal. Unutrašnjom igrom su relativno lako dolazili do poena, a zaključali su prilaz svom obruču na drugoj strani terena i poslije nešto više od dva minuta igre je došlo do prve dvocifrene prednosti (64:54). Minut odmora stratega Igokee nije urodio plodom, Atić je pokušavao da vrati svoj tim u meč, međutim nije bio uspješan, a Džejkovan Braun je šutem sa poludistance povećao na +12 (66:54).

Atić je van linije 6,75m ipak uspio smanjiti na 66:57, a potom su Aleksandrovčani odigrali odličnu odbranu, te na drugoj strani poentirali nakon ofanzivnog skoka i asistencije Atića za Antabiju Volera. Kataš je tražio tajm-aut, a njegovi izabranici su poslije 60 sekundi odmora reagovali odlično. Kris Krejmer je pogodio trojku, a potom je Braun na individualni kvalitet stvorio još četiri poena, pa asistirao za Blata, koji je odveo svoj tim na do tada maksimalnih +15 (76:61) i tako riješio pitanje pobjednika. Izraelski predstavnik je rutinski priveo meč kraju i konačan rezultat je glasio 84:68 u njihovu korist.

Kod Hapoela, najefikasniji je bio Tomas sa 26, a na drugoj strani su se istakli Atić i Jošilo sa po 14 poena.

Oba tima su sada na omjeru od po dva trijumfa i poraza, no ekipa iz Jerusalima ima bolji međusobni skor.