Igokea pregazila Split u Laktašima

U okviru 17. kola ABA lige, Igokea je na svom terenu bila bolja od Splita rezultatom 87:68 (21:17, 27:14, 18:20, 21:17).

Split je bolje otvorio utakmicu. Izabranici Ivice Skelina su bili raspoloženi, a Pavle Marčinković i Roko Leni Ukić su ih doveli do početne prednosti od 5:0. Nakon tri minuta igre, Igokea je trojkom Edina Atića preokrenula na 9:8, gosti su potom ponovo zaigrali konkretnije i došli do 15:9, ali “Igosi” su onda dodali gas i na terenu je postojao samo jedan tim, a na prvu pauzu se otišlo sa 21:17 u njihovu korist.

Druga četvrtina je u potpunosti pripala ekipi koju sa klupe predvodi Dragan Bajić. Stiven Grej i Stefan Pot su se razigrali, trojku je pogodio i Darko Talić, te je prednost domaćina samo rasla, a Marko Jošilo je zakucavanjem postavio rezultat kojim se završilo prvih 20 minuta, 48:31.

atic igokeaaa

Marko Luković je otvorio treći kvartal trojkom za Split, a dva poena je dodao Sani Čampara. Protivničku seriju je prekinuo Nikola Jovanović, a zatim je Entoni Klemons pogodio za 52:36. Pridružio im se Jošilo, a Atić je postavio maksimalnih +20 (58:38) na šest i po minuta do kraja perioda. Gosti su pokušavali da se vrate, a u četvrtu četvrtinu su ušli sa -15 (66:51).

Iako su u par navrata u finalnoj dionici uspjeli zaprijetiti, Skelinovi puleni nisu imali snage da zakomplikuju meč i Igokea je trijumfovala sa 87:68.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Atić sa 15 poena, a na drugoj strani se istakao Čampara sa 13.