Igokea prokockala veliku prednost, Aleksandrovčani se protiv Ostendea oprostili od FIBA Lige šampiona

Ekipa Ostendea je u trećoj i odlučujućoj utakmici plej-ina za plasman u top16 fazu FIBA Lige šampiona savladala Igokeu u Laktašima sa 83:77. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Fil But sa 24, a pratio ga je Livaj Rendolf sa 22 poena.

Belgijski predstavnik je tako ukupnim rezultatom 2:1 u pobjedama prošao u narednu fazu takmičenja. Aleksandrovčane je i na ovom susretu predvodio Marko Barać, koji na klupi mijenja Dragana Bajića.

Domaćini su bili bolji protivnik u većem dijelu meča i u nekoliko navrata su imali dvocifrenu prednost. Ipak, Ostende je svaki put pronalazio način da se vrati, a fantastičnom serijom u posljednjoj četvrtini su zadali konačan udarac Igokei i slavili.

But

Marko Jošilo i Dešon Stefans su doveli Igokeu do vođstva od 5:0, a trojku za 8:0 je dodao Tej Voler. Gosti su do prve uspješne realizacije došli preko Livaja Rendolfa, koji je nakon dva i po minuta igre pogodio uz faul za 8:3.

Odgovorio mu je Dešon Stefans, a Aleksandrovčani su zatim ušli u bolji ritam, te su nakon poena Džejmsa Robinsona stigli do dvocifrene prednosti. Ipak, Ostende je uspio uhvatiti priključak, a na prvu pauzu se otišlo sa 22:18 za domaćine.

Tanaskovic

Druga četvrtina je startovala pogotkom Stefana Fundića sa niskog posta, a ubačajem van linije 6,75m mu je uzvratio Fil But. Mikael Jantunen je smanjio na 26:23, a But poravnao na 26:26, što je natjeralo Baraća na tajm-aut.

Košarkaši Igokee su se i nakon minuta odmora mučili u napadu, međutim predstavnik Belgije to nije uspio iskoristiti. Ni jedni ni drugi se nisu odvojili na bilo kakvu veću razliku, tako da je poslije 20 minuta na semaforu stajalo 43:39 za Aleksandrovčane.

Talic

Voler je na uvodu u drugo poluvrijeme povećao na 46:39, a nešto kasnije i na 52:42. Ipak, Ostende je ponovo pronašao način da se vrati u igru, a ovog puta je to učinio preko Rendolfa, koji je pokrenuo svoj tim.

Uspješnu realizaciju su dodali Dušan Đorđević i Haris Bratanović, tako da se u odlučujućih deset minuta ušlo sa 61:60 za Igokeu.

Stefans je polovičnim učinkom sa linije slobodnih bacanja povećao na 62:60, a precizan kod domaćine na početku četvrte četvrtine je bio i Voler.

Tanasković je u kontri na asistenciju Robinsona aktraktivno zakucao uz faul, te je pogodio penal za 67:62, a Aleksandrovčani su nastavili sa boljom igrom i polaganjem Tanaskovića su stigli do +11 (73:62) na šest minuta do kraja.

Činilo se da bi otpor Ostendea u tim momentima mogao biti slomljen, međutim desilo se upravo suprotno. Belgijanci su na krilima Buta, koji je uz Jantunena bio precizan za tri, započeli sjajan niz, koja nije prestao do samog kraja.

But je na dva minuta do kraja preokrenuo na 74:73, a prazan hod Aleksandrovčana se nastavio, što su gosti dodatno iskoristili i ukupnom serijom 21:4 od stigli do konačnog trijumfa od 83:77.