Danas je održan žrijeb za top16 fazu FIBA Lige šampiona, a protivnici Igokee će biti Burgos, Riga i Tenerife.

Burgos i Tenerife su u prvoj fazi takmičenja zauzeli prve pozicije u svojim grupama, dok je Riga bila druga. Tim sa Kanarskih ostrva je daleko najzvučnije ime pošto su trenutno trećeplasirani u Endesa ligi, a 2017. godine su osvojili FIBA Ligu šampiona pod vođstvom Ćusa Vidorete, trenera koji je i danas za kormilom kluba.

Odličnu sezonu igra i Burgos pošto su na visokoj petoj poziciji u već pomenutoj Endesi, a treba napomenuti da su i oni podigli trofej namijenjen prvaku ovog takmičenja i to prošle sezone kada su finalu savladali atinski AEK. Posljednji rival Igokee, letonska Riga je trenutno prva u nacionalnom šampionatu.

Top16 faza FIBA Lige šampiona startovaće 2. marta i trajaće šest sedmica. Poslije šest odigranih kola, najbolja dva tima iz grupe izboriće nastup na fajnal ejtu evropskog takmičenja.