U okviru trećeg kola grupne faze FIBA Liga šampiona, Nimburk je na svom parketu savladao Igokeu sa 86:82. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džerik Harding sa 29, a pratio ga je Vojtek Hruban sa 17 poena.

Nakon tri odigrana susreta u grupi E, ekipi iz Češke je ovo drugi trijumf, dok je bosanskohercegovački predstavnik upisao svoj drugi poraz.

Nimburk je odigrao bolje prvo poluvrijeme, pogotovo drugu četvrtinu, a Aleksandrovčani su se pokazali kao konkretniji rival u nastavku, međutim to nije bilo dovoljno za potpuni preokret na kraju.

Igokea, Igokea se probudila u drugom poluvremenu, ali Nimburk ipak slavio na krilima sjajnog Hardinga

Nakon par ofanzivnih skokova, Markel Starks je otvorio meč trojkom za Igokeu, a na isti način mu je uzvratio američki plejmejker na drugoj strani, Džerik Harding. Domaćini su potom ušli u nešto bolji ritam i na polovini početnog perioda su imali +9 (14:5).

Dragan Bajić je reagovao tajm-autom, kojim je uspio razdrmati svoje izabranike. Gosti su preko Starksa, Dešona Stefansa i Dalibora Ilića uspjeli uhvatiti priključak, a na prvu pauzu se otišlo sa 16:14 za Nimburk.

Drugi kvartal je donio dosta promjena u napadačkoj igri obje ekipe, a pogotovo češkog predstavnika. Džejms Robinson je izjednačio na 16:16, da bi nedugo zatim i preokrenuo na 19:18, međutim onda je Demetri Rivers svojom serijom vratio rezultatski plus na stranu domaćina.

Aleksandrovačni su u daljem toku susreta ušli u period neinspirisanosti u ofanzivi, dok je Nimburk sa nekoliko pogođenih šuteva za tri postepeno povećavao prednost. Vojtek Hruban je asistirao i poentirao, a precizni van linije 6,75m su bili Petr Benda, Harding i Lukas Paliza. Česi su nastavili u boljem ritmu i nakon 20 minuta igre su vodili sa 46:35.

Igokea se u trećoj dionici uspjela u potpunosti razbuditi. Sve je počelo pogotkom Teja Volera sa poludistance, dok su domaćini na drugoj strani bili neprecizni. Stefans i Voler su kreirali i naredne poene za Aleksandrovčane, a Paliza i Rivers su nakratko odbili njihov nalet. Starks je potom asistirao za Volera i Stefansa, a onda je pogodio trojku i spustio svoj tim na -4 (53:49).

Harding je odgovorio za 56:49, a tempo igre je u nastavku bio dosta brz, što je više odgovaralo Aleksandrovčanima. Ilić, Stefans i Voler su prvo izjednačili na 62:62, a Darko Talić je nakon izuzetno atraktivnog rolinga postavio rezultat s kojim se ušlo u finalni kvartal, 66:64 za Igokeu.

Marko Jošilo je otvorio četvrtu četvrtinu ukradenom loptom, a u narednih par minuta ni jedni ni drugi nisu uspjeli doći do realizacije. Prazan hod je prekinuo sjajni Harding za 66:66, a njegov tim je potom ponovo zaigrao nešto bolje i na nešto manje od pet minuta do kraja je na semaforu stajalo 75:70 za domaćine.

Bajić je pozvao 60 sekundi pauze i uspio je razbuditi svoje pulene, koji su zaprijetili, ali Harding je na dva minuta do kraja pogodio trojku za 82:76. Nakon toga, “Igosi” su ostali bez pravih rješenja za još jedan povratak i konačan rezultat je glasio 86:82 za Nimburk.

U narednom kolu, Nimburk će na svom parketu dočekati PAOK, a Igokea će putovati u Tursku na megdan Galatasaraju.

NIMBURK – IGOKEA 86:82 (16:14, 30:21, 18:31, 22:16)

Nimburk: Ros 6, Rivers 12, Benda 7, Kabrt, Harding 29, Gak, Kovar 6, Paliza 9, Hruban 17

Igokea: Starks 18, Robinson 7, Radanov 6, Jošilo 6, Talić 2, Ilić 12, Stefans 19, Voler 24, Fundić 0, Đorđević 2