U okviru 21. kola ABA lige, Igokea je na svom terenu savladala Cedevitu rezultatom 76:70 (17:15, 18:23, 28:20, 13:12).

Dalibor Ilić je zakucavanjem otvorio meč, a poene za Igokeu je pridodao i Etin Atić, te su domaćini poveli sa 4:0. Na prvu uspješnu realizaciju Cedevita Olimpije se čekalo oko minut, a ona je van linije 6,75m bila djelo Kendrika Perija. Ilić je zatim oba puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja, ali gosti su ušli u nešto bolji ritam i nakon četiri minuta je bilo 10:9 u njihovu korist.

Uslijedio je period praznog hoda s obje strane, a prekinuo ga je Atić, da bi Džeki Karmajkl potom silovito zakucao na asistenciju Stivena Greja i Igosi su na prvu pauzu ipak otišli sa prednošću od +2 (17:15).

Marko Jošilo je na otvaranju drugog perioda uradio ono što mu ove sezone veoma dobro ide, a to je pogađanje za tri. Nikola Jovanović je poentirao uz faul, ali Ljubljančani su preko Rajana Brauna brzo izjednačili, te ušli u nešto bolji momentum. Isti igrač je na šest minuta do kraja ubacio trojku za +3 (29:26) svoje ekipe, a u posljednja tri minuta drugog perioda se ušlo sa 35:27 za goste, nakon atraktivne saradnje Perija i Mikela Hopkinsa

Dragan Bajić je bio primoran na tajm-aut, nakon kojeg je njegova ekipa dobro reagovala, Atić je smanjio na 35:30, Karmajkl realizovao oba penala, a Entoni Klemons je poenom uz faul dodatno smanjio na 38:35 i to je bio rezultat koji je stajao na semaforu poslije dvije odigrane četvrtine.

Ilić i Klemons su poslije samo 90 sekundi igre u nastavku preokrenuli na 40:38, što je bila najava bolje igre Aleksandrovčana u daljem toku meča. Klemons je ušao u sjajan napadački ritam, nanizao je još par dobrih prodora, a Ilić je takođe bio raspoložen, uz pomoć Karmajkla. Ekipa koju sa klupe predvodi Jurica Golemac je postepeno ostajala bez daha, a na oko dva i po minuta do kraja treće dionice, Ilić je van linije 6,75m donio prvu dvocifrenu prednost svom timu (60:50).

Strateg slovenačkog predstavnika je sada pozvao 60 sekundi pauze, a Edo Murić je nakon njih trojkom smanjio na 60:53, da bi nedugo zatim na isti način precizan bio i Luka Rupnik. “Igosima” je dobro došao istek vremena u trećoj četvrtini, jer su tako uspjeli prekinuti protivnički nalet, a Stefan Pot je polovičnim učinkom sa linije slobodnih bacanja postavio rezultat sa kojim se otišlo u četvrtu, 63:58.

Igokea, Igokea u Laktašima stigla do jednog od najbitnijih trijumfa u sezoni

Uvod odlučujućeg kvartala nije obilovao pretjeranom ofanzivnom raspoloženošću ni jednog ni drugog tabora, pa je na pet minuta do kraja, nakon što je Klemons ubacio trojku, bilo 69:63 za Igokeu. Peri je zatim izgubio loptu, ali na isti način mu se revanširao Karmajkl, pa je Murić položio za 69:65. Grej je u narednom napadu domaćina promašio šut za tri, međutim Jošilo je stigao do izuzetno bitnog skoka u napadu, nakon kojeg je Amerikanac iz drugog pokušaja van linije 6,75m bio uspješan.

Atić je na tri minuta do kraja povećao na 74:65 i ispostavilo se da je to bio i finalni udarac nakon kojeg se Cedevita Olimpija nije uspjela oporaviti. Obje strane su teško poentirale u samom finišu, što je mnogo više odgovaralo Bajićevim pulenima, koji su uspjeli sačuvati prednost i pobijediti sa 76:70.

Kod Aleksandrovčana, najefikasniji je bio Klemons sa 16, pratili su ga Atić i Ilić sa po 15, dok se na drugoj strani istakao Peri sa 13 poena. Domaćini su ostvarili izuzetno bitnu pobjedu, koja će ih dodatno učvrstiti na mjestu među prve četiri ekipe ABA lige, u kojoj u ovom momentu sa omjerom od 16 trijumfa i četiri poraza dijele vodeću poziciju za Mornarom.