Košarkaši Igokee savladali su na gostujućem terenu ekipu Zadra sa 77:64 u devetom kolu ABA lige, a najefikasniji na meču bio je Antabia Voler sa 19 poena.

Igoeka je u prvom poluvremenu bila u minusu u odnosu na Zadar, ali su Aleksandrovčani u nastavku uspjeli da preokrenu, te tek u posljednjih nekoliko minuta stignu i do osjetnije prednosti i eventualno trijumfa u dvorani “Krešimir Ćosić“.

Zakucavanjem Džastina Kartera nakon poena poslije “alley up-a” Zadar je na startu meča stigao do početne prednosti od 6:0. Marko Jošilo je sa dvije trojke u prvih sedam minuta jedini na listi poentera Igokee u ovom meču, a zakucavanje Dalibora Ilića “Igose” je doveo do zaostatka u vidu rezultatom 16:14 nakon deset minuta.

Poenima Martina Junakovića Zadar je početkom druge dionice stigao do prve dvocifrene prednosti (26:16), ali su potom Markel Stars i Nikola Tanasković vezali poene za goste, te primorali Vladimira Anzulovića da zovne tajm-aut. “Igosi” su potom do kraja poluvremena uspjeli u potpunosti da stignu Zadrane, pa se na odmor otišlo rezultatom 32:30 za domaće.

Aleksa Radanov je pogodio početkom drugog poluvremena za tri poena i doveo Igokeu u prvu prednost na meču. Antabia Voler je sredinom treće četvrtine vezao dvije trojke i prvi put odvojio Igoeku na osjetniju prednost (48:42), a Jošilo je pogodio na kraju trećeg kvartala za 55:49 vođstvo Igokee.

Igralo se na jedan posjed do pet minuta prije kraja kada je ponovo sa distance bio precizan Voler i doveo Igokeu u prednost 66:59. Stefan Đorđević je u finišu pomogao raspoloženom Voleru i na kraju Igokeu odveo do pobjede rezultatom 77:64.

ZADAR – IGOKEA 77:64 (16:12, 16:18, 17:25, 15:22)

Zadar: Karter 18, Marčinković 6, Brala 2, Vuković 5, Bursać 7, Junaković 7, Drežnjak 7, Mavra 10, Luković 2

Igokea: Starks 10, Robinson, Tanasković 4, Radanov 8, Jošilo 9, Talić 1, Ilić 16, Stivens 1, Voler 19, Fundić, Đorđević 9