Igokea ubjedljivo poražena u Izraelu

Hapoel Holon je u prvoj utakmici plej-ina FIBA Lige šampiona na svom parketu savladao Igokeu sa 103:79.

Drugi meč ova dva rivala je na programu za šest dana u dvorani u Laktašima. Pored odranije povrijeđenih igrača, za Igokeu danas nije nastupio ni Kendrik Rej.

Domaćini su bolje otvorili susret, pa su poslije tri minuta nakon pogotka Krisa Džonsa vodili sa 7:1. Ipak, Aleksandrovčani su u nastavku pokazali zube i zaigrali mnogo konkretnije, pa su na prvu pauzu otišli sa +5 (27:22).

Druga dionica je pripala Hapoelu, koji je tako najavio kako će izgledati i ostatak susreta. Izraelski predstavnik je na krilima Marvina Džonsa bio dominantan pod košem, dok Igokea nije imala nikakav odgovor i nakon 20 minuta na semaforu je pisalo 57:47 za tim iz Holona.

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo promjena u odnosu na drugi kvartal. Domaćini su bili u potpunosti dominantni, te su konstantno dodatno povećavali prednost, koja je u konačnici iznosila +24 (103:79).

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džons sa 19 poena, dok je kod izabranika Dragana Bajića prednjačio Tej Voler, koji je brojao do 21.