U okviru 11. kola ABA lige, Igokea je kao gost savladala Cibonu rezultatom 88:80 (22:23, 27:12, 30:25, 9:20).

Entoni Klemons i Edin Atić su svojim poenima doveli Igokeu do 4:0, a za Cibonu je prvi precizan bio Josip Bilinovac, koji je smanjio na 4:3. Nastavak je donio igru koš za koš, sve do petog minuta kada su se gosti poenima Atića i Klemonsa odvojili na +5 (12:7).

Ivan Velić je bio primoran da zatraži tajm-aut, a nakon 60 sekundi pauze, njegov tim je odigrao odličnu akciju i demonstrirao sjajan protok lopte koji je stvorio otvorenu poziciju za šut Skotija Rejnoldsa van linije 6,75m, a Amerikanac ju je iskoristio i to je bio početak njegove napadačke serije. Postigao je čak 14 uzastopnih poena i tako doveo Zagrepčane do prednosti od 21:15 na dva minuta do kraja, a rezultat sa kojim se ušlo u drugu četvrtinu je bio 23:22 za Cibonu.

Darko Talić i Stefan Pot su poentirali za izabranike Dragana Bajića na otvaranju novog perioda, a na drugoj strani je talentovani Roko Prkačin bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja. Uslijedili su trenuci praznog hoda sa obje strane, a potom se razigrao Milan Vulić i klub iz Aleksandrovca se odvojio na +11 (37:26) poslije pet minuta igre. Rejnolds se trudio da održi priključak za Cibonu, međutim niko od njegovih saigrača nije bio raspoložen i na veliki odmor se otišlo sa 49:35.

Igokea, Igokea umalo prokockala veliku prednost, mlade snage Cibone ipak nedovoljne za potpuni preokret

Početak trećeg kvartala se nije mnogo razlikovao od proteklog dijela utakmice. Atić i Antabija Voler su sa dvije trojke odveli Igokeu na visokih +20 (55:35), već poslije minut igre. U suparničkom taboru se razigrao Filip Bundović, no to nije bilo dovoljno za povratak i nakon dva uzastopna pogotka za tri Marka Jošila, Aleksandrovčani su se odvojili na +21 (65:44). Cibona nije uspijevala da pogodi iz igre u tranziciji, dok je Bajićeva ekipa mnogo lakše stvarala izgledne pozicije u napadu.

Bundović je pravio probleme centrima Igokee, no sam nije mogao mnogo, pa je Velić odlučio da pred kraj treće četvrtine uvede mlade igrače, Tonija Nakića i Lovru Gnjidića, što je osvježilo “Cibose”. Prkačin je pogodio trojku na isteku pretposljednje dionice i u odlučujućih deset minuta se ušlo rezultatom 79:60.

Mladim snagama “Vukova sa Tuškanca” se u finalnoj četvrtini pridružio i Danko Branković, te su domaćini odjednom zaigrali mnogo bolje i prišli na -13 (84:71) na nešto manje od šest minuta do kraja. Bajić je zvao minut odmora, ali Voler je nakon njega uzeo nerezonski šut, a Prkačin je na drugoj strani još jednom poentirao i činilo se da trijumf Igokee više nije gotova stvar.

Da se meč dodatno približi drami, pobrinuli su se Krešimir Radovčić iz kontre, a zatim i Nakić pogotkom za tri, te Gnjidić poenima sa penala. U posljednja dva minuta se ušlo sa prednošću gostiju od 86:80. Ipak, Klemons je sa linije slobodnih bacanja odveo bosanskohercegovačkog predstavnika na 88:80, što je nakon neuspješnih napada Zagrepčana ostao i konačan ishod.

U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Pot sa 16, dok je kod Cibone prednjačio Bundović sa 23 poena. Igokea sada ima osam trijumfa uz samo dva poraza, a timu iz glavnog grada Hrvatske je ovo osma izgubljena utakmica uz koju imaju i tri pozitivna rezultata.