Igokea zaustavila Zvezdu kod kuće i vratila seriju u Beograd

U drugom meču polufinalne serije ABA lige, Igokea je kod kuće pobijedila Crvenu zvezdu sa 81:68 (23:13, 22:18, 20:17, 16:20).

Podsjećamo, prvi susret ova dva sastava je pripao Beograđanima.

I jedni i drugi su u duel ušli neraspoloženo u napadu, a crnu seriju obje ekipe je prekinuo Edin Atić nakon minut i po igre. Igokea se mnogo bolje snašla u nastavku, činilo se da je gotovo sve što su šutirali prošlo kroz obruč, odbrana im je izgledala neprobojno, Entoni Klemons je uz Atića bio posebno opasan, a na prvu pauzu se otišlo pri rezultatu 23:13 za domaćine.

Ognjen Dobrić je na početku druge dionice smanjio na 23:15, no Stefan Pot je povezao osam poena, a trojkom iz ugla ga je ispratio Stiven Grej, pa su “Igosi” poveli sa 34:17. Dejan Radonjić je reagovao tajm-autom, nakon kojeg je Dejan Davidovac bio precizan za 34:20. Pot je ponovo poentirao i Aleksandrovčani su uspješno odbili svaki nalet Zvezde, a Atić je pogotkom za tri postavio rezultat koji je ostao na semaforu poslije 20 minuta igre, 45:31.

klemons klemons

Džordan Lojd je zaradio tehničku grešku na uvodu u pretposljednji kvartal, Klemons je to kaznio pogotkom sa linije penala, a Atić je ubacio trojku za 49:31. Dobrić mu je odgovorio na isti način, no Klemons je nešto kasnije iskoristio novu tehničku, koju je ovog puta dobio Radonjić.

Beograđani su izgledali bezidejno na obje strane parketa i bilo je jasno da je Igokea u potpunoj kontroli meča. Na četiri i po minuta do kraja perioda, Darko Talić je dalekometnim pogotkom van linije 6,75m doveo izabranike Dragana Bajića do +20 (57:37), Lojd je pokušavao vratiti svoj tim na individualni kvalitet, međutim to mu nije polazilo za rukom, a bosanskohercegovački predstavnik je u finalnu četvrtinu ušao sa +17 (65:48), nakon Dobrićeve fantastične trojke od tablu uz faul.

atic lojd

U prvom posjedu Igokee u četvrtoj dionici, Grej je realizovao tri penala za 68:48. “Crveno-bijeli” su uzvratili serijom od 7:0, a njeni tvorci su bili Davidovac i Marko Simonović. Njihova dobra sekvenca je natjerala Bajića na tajm-aut, iz kojeg je Grej “spakovao” trojku za 71:55. Ni jedni ni drugi nisu uspjeli iskoristiti svoje naredne napade, a onda su Dobrić i Simonović smanjili na 71:60.

Atić je poslije igre leđima prekinuo njihov niz i na pet minuta do kraja je bilo 73:60 u korist Aleksandrovčana, ali situacija na parketu nije bila ista kao ranije. Simonović je bio precizan za 73:62, međutim Zvezda nije uspjela u potpunosti iskoristiti bolji momentum i prazan hod protivnika, pošto ni oni nisu mogli doći do realizacije.

zvezda igokea

Na nešto manje od tri minuta do kraja, Simonović je poslije dugo vremena obezbijedio Radonjićevim košarkašima jednocifren zaostatak (73:64). Ipak, Kori Volden je napravio nepromišljen faul na Klemonsu, koji je bio dovoljno koncentrisan da poveća na 75:64. I jedni i drugi su se mučili u fazi ofanzive, ali takav splet okolnosti je više odgovarao Igokei, koja je do kraja nekako smogla snage da se održi u rezultatskom plusu i konačan ishod je glasio 81:68.

Kod pobjednika, najefikasniji su bili Atić i Klemons sa po 17 poena, dok se na drugoj strani istakao Dobrić sa identičnim učinkom.

Meč koji će odlučiti putnika u finale ABA lige će biti odigran u utorak, a domaćin će biti tim iz glavnog grada Srbije.