Košarkaši Galatasaraja savladali su na gostovanju ekipu Igokee sa 89:85 u drugom kolu FIBA Lige šampiona, a najefikasniji na meču bio je Devon Akun-Parsel koji je imao 31 poen, a kod poraženi se istakao Antabia Voler sa 22 poena.

Iako su u jednom trenutku imali prednost od 16 poena razlike, igrači Galatasaraja umalo su prokockali pobjedu, pošto je Igokea imala prednost na tri minuta prije kraja, ali su igrači iz Turske uspjeli upisati trijumf.

Igokei, Igokei malo nedostajalo da napravi preokret sa -16 protiv Galatasaraja

Igokea je vrlo loše ušla u meč, što je tim iz Turske maksimalno iskoristio i nakon trojke Di Bosta je poveo sa 14:2. Antabia Voler je uspio da smanji zaostatak na 17:7, a Galatasaraj je koristio svaku priliku da šutira i to im je poenima Davida Kraviša donijelo +12 (22:10). Aleksa Radanov je sa linije slobodnih bacanja smanjio na 22:15, da bi Bost novom trojkom iz veoma teške pozicije povećao na 27:17.

U drugoj četvrtini je krenuo trojkaški obračun, a kod Igokee je najraspoloženiji bio Voler, a prvo je Nikola Tanasković pogodio van linije 6,75m za 27:20. Odmah je odgovorio Bost trojkom za 35:20. Đorđević je na proigravanje Radanova smanjio na 35:24, ali je Kraviš brzo vratio na +14 (40:26).

Voleru je tada proradio šut za tri i pogodio je za 46:33, pa onda i za 50:39, a priključio mu se zakucavanjem Dešon Stivens za -9 (50:41), a na poluvrijeme se otišlo sa 52:44 zahvaljujući trojci Markela Starksa.

Dobru igru pred kraj prvog dijela, nastavili su domaći igrači u drugom poluvremenu, Voler je pogodio tri slobodna bacanja za 52:48, da bi Starks primakao Igokeu na samo -2 (54:52). Uspjeli su gosti opet da se odvoje na 58:53, pa nakon toga i na 64:57, ipak kraj četvrtine pripada domaćem timu.

Radanov i Robinson su pogodili za 64:61, a onda je Robinson na pet sekundi prije kraja tog perioda postigao trojku za -1 (68:67). Poenima Stefana Đorđevića domaćin je prvi put poveo sa 69:68. Devon Akun-Parsel je pogodio trojku za 73:70, no Tanasković je preokrenuo na 75:73.

Završnica ovog duela je bila veoma neizvjesna, iako tokom prvog poluvremena nije djelovalo da će biti tako. Radanov je donio Igokei +4 (77:73), a onda su gosti napravili seriju 7:0 (80:77). Keri Blekšir je odveo Galatasaraj na 83:79, no Voler ubrzo pogađa trojku za -1 (83:82). U posljednjim trenucima su gosti bili bolji i slavili su sa 89:85.

Ovo je prvi poraz Igokee u ovoj evropskoj sezoni, nakon pobjede nad PAOK-om, a u narednom kolu će gostovati Nimburku.

Igokea – Galatasaraj 85:89 (17:27, 27:25, 23:16, 18:21)

Igokea: Ilić 9, Jošilo 3, Radanov 6, Starks 11, Stivens 5, Delalić, Đorđević 12, Pavlović, Robinson 11, Talić, Tanasković 6, Voler 22

Galatasaraj: Akon-Parsel 31, Bost 17, Kabadža 6, Kraviš 8, Ulubaj 2, Arar, Ajdogan, Blekšir 11, Kus, Oncel 2, Trimbl 12

Sudije: Antonio Konde, Saverio Lancarini, Serđi Zaščuk