Imobile i Haland sa po dva gola donijeli pobjede Laciju i Borusiji Dortmund

Fudbaleri Lacija savladali su ekipu Zenita sa 3:1, dok je Borusija Dortmund sa 3:0 bila bolja od Briža u četvrtom kolu grupe F Lige šampiona.

Nije ga dugo bilo zbog virusa korona, a onda je Ćiro Imobile u 3. minutu predivnim golom iz okreta sa dvadeset metara pogodio za vođstvo Lacija. I nakon postignutog gola Rimljani su nastavili sa napadima i željom da što prije udvostruče prednost. Hoakin Korea stvorio je sebi šansu i ušao u peterac, no Mikail Keržakov je spriječio Argentinca da se upiše u strijelce.

Korea je u 22. minutu pružio pas nazad do kapitena Marka Parola, a ovaj je sa 25 metara pogodio donji lijevi ugao za vođstvo od 2:0. Nije dugo trajala radost domaćih, pošto je Artem Dzjuba automatski uzvratio golom za 2:1. Primio je loptu na 15 metara i onda šutem iz okreta matirao Pepea Reinu u 25. minutu.

Parolo će sigurno žaliti nakon kontranapada njega i Koree, jer je u situaciji jedan na jedan sa golmanom, uputio šut direktno u Keržakova. Isti golman spriječio je Manuela Lazarija u sudijskoj nadoknadi da postigne predivan pogodak iz daljine. Iako je Zenit na startu drugog poluvremena počeo ofanzivnije, Imobile je u 53. minutu ukrao jednu loptu u šesnaestercu i izborio penal, te sigurno pogodio za 3:1.

Do kraja utakmice tim Simonea Inzagija umirio je igru, prije svega na sredini terena, ne dopuštajući ruskoj ekipi da ugrozi njihovo vođstvo i u tome su uspjeli savladavši Zenit sa 3:1.

RTX8BOOC

Norveški napadač Erling Haland već u drugom minutu nije iskoristio dobru priliku, jer je poslao loptu pored lijeve stative. Sve je to ispravio u 18. minutu poslije sjajne asistencije Džejdona Sanča, kojom je izašao sam ispred golmana i pogodio za 1:0.Milioneri” su nekoliko puta u 32. minutu šutirali ka protivničkom golu, prvo Haland, pa onda i Tomas Dilejni, no Simon Minjole je sve te pokušaje odbranio.

Drugu priliku imao je Đovani Reina, kada se lopta odbila do njega na deset metara i on je poslao preko gola. Ipak Sančo je u sudijskoj nadoknadi bio precizan iz slobodnog udarca sa 25 metara za vođstvo od 2:0.

Gdje su stali u prvom, tu su domaći igrači nastavili u drugom poluvremenu. Poslije konfuzije u šesnaestercu Briža, lopta je stigla do Halanda i on je uradio ono što se od njega očekuje, postigao gol za 3:0. Ovo je inače njegov šesnaesti gol na dvanaest utakmica u Ligi šampiona i prvi fudbaler koji je uspio da u tako malom broju utakmica postigne toliko golova.

Domaći tim je osigurao ovim golom trijumf i onda su smirili igru, držali loptu u svojim nogama i imali potpunu kontrolu utakmice i na kraju su slavili sa 3:0.

U narednom kolu Borusija Dortmund dočekuje Lacio, a Briž će ugostiti Zenita.