Indijan Vels: Dobar otpor Krajinovića Medvedevu, Pol eliminisao Rubljova

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u šesnaestini finala Indijan Velsa od Rusa Danila Medvedeva sa 2:0 (6:2, 7:6), dok je iznenađenje priredio Amerikanac Tomi Pol koji je izbacio ruskog tenisera Andreja Rubljova sa (6:4, 3:6, 7:5).

Srpski teniser Filip Krajinović završio je učešće na ovogodišnjem Indijan Velsu nakon poraza od Rusa Danila Medvedeva. Rus je već u drugom gemu prvog seta stigao do brejka, a nakon što je Krajinović u narednom propustio priliku da uzvrati, Medvedev je još jednim oduzimanjem servisa lako priveo kraju prvi dio igre sa 6:2.

U drugom setu bilo je dosta uzbudljivije. Iako je već na samom startu pretrpio brejk Krajinović je uspio da podigne nivo igre te da dođe do preokreta i vođstva od 4:2. Ipak, Rus se nije tako lako dao te je izjednačio rezultat, a kasnije je sve odlučiovao taj-brejk u kome je drugi teniser svijeta bio dominantan te ga riješio sa 7:1.

Medvedev će u osmini finala igrati protiv Bugarina Grigora Dimitrova koji je savladao Amerikanca Rajlija Opelku sa 2:0 (6:3, 6:4).

Iznenađenje dana priredio je Amerikanac Tomi Pol koji je bio bolji od Rusa Andreja Rubljova sa 2:1 (6:4, 3:6, 7:5). Pol je dobio prvi set nakon velike borbe sa 6:4, ali je Rubljov potom uzvratio u setu u kom je odigrano nekoliko jako dugih gemova.

Uzbudljivo je bilo u odlučujućem setu u kom je Pol poveo sa 5:3 i imao servis za pobjedu, ali je tu priliku propustio. Ipak, uspio je do kraja još jednom oduzeti servis favorizovanom Rusu i obezbijediti plasman u osminu finala gdje će se sastati sa Britancem Kameronom Norijem koji je savladao Španca Roberta Bautista-Aguta sa 2:1 (6:4, 5:7, 6:3).