Inova stigla do prve pobjede u sezoni

Odbojkašice Inove iz Banjaluke trijumfovale su u Višegradu protiv ekipe He na Drini sa 3:2 (25:12, 18:25, 25:14, 23:25, 15:4) u četvrtom kolu Prve lige Republike Srpske.

Veoma zanimljiv meč viđen je u duelu ekipa koje su imale po tri poraza na startu prvenstva. Inova je lagano osvojila prvi set dopustivši domaćim odbojkašicama samo 12 poena. Ekipa Jova Sarića je uspjela brzo da odgovori i izjednači na 1:1 (25:18), ali je gošćama pripao treći set sa 25:14 i onda je odigran najzanimljiviji set. Banjalučanke su pokušale da završe posao u četvrtom setu, no domaći tim ga je osvojio na razliku sa 25:23 i otišlo se u peti set. Tamo je Inova dominirala i sa 15:4 stigla do prve pobjede u šampionatu.

U narednom kolu Inova dočekuje Drinu iz Zvornika, a He na Drini igra komšijski derbi u Foči sa Maglićem.