, Inter demolirao Šahtjor i zakazao veliko finale sa Seviljom

Rezultatom 5:0, Inter je demolirao Šahtjor i prošao u finale Lige Evrope gdje će igrati protiv Sevilje.

Neroazuri su poveli u 19-oj minuti poslije prve ozbiljne šanse. Grešku u dodavanju je napravio iskusni golman Šahtjora Andrij Pjatov, lopta je stigla do Nikola Barele, a on sjajnim centaršutom pronašao Lautara Martineza koji je glavom pogodio za vođstvo svoje ekipe. Nakon pogotka, Konteov Inter je prepustio posjed Ukrajincima i vrebao šansu iz kontre, a do petnaestominutog odmora, rezultat se nije mijenjao.

Isto kao i u prvom poluvremenu, Interu je bilo neophodno 19 minuta igre da stignu do gola. U 64-oj minuti je Marcelo Brozović dobro ubacio loptu iz kornera, a Danilo D’Ambrozio je precizno gađao glavom za 2:0.

Poslije drugog gola Intera, trener Šahtjora Luis Kastro je naredio potpunu ofanzivu što je dovelo do velike rupe na polovini njegove ekipe, a italijanska ekipa je to znala da iskoristi da uvećava prednost do konačnih 5:0. Treći gol je postigao Lautaro, a četvrti i peti Romelu Lukaku.

U finalu Lige Evrope, Inter će igrati protiv Sevilje u petak.