Inter prebrodio krizu u prvom poluvremenu, na krilima Martineza i Lukakua ubjedljivo savladan Krotone (VIDEO)

U 15. kolu italijanske Serija A na praznoj “Đuzepe Meaci” Inter je poslije mnogo problema u prvom poluvremenu, na kraju ipak sa lakoćom savladao Krotone rezultatom 5:2.

Šok u “gradu mode” desio se već u 12. minuti kada je gostujući sastav poslije kombinacije pri izvođenju kornera poveo golom Nikole Zanelata čiji udarac glavom Samir Handanović nije mogao da zaustavi.

Nevjerovatnu priliku par minuta poslije propustio je Žunior Mesijas da udvostruči vođstvo fenjeraša na tabeli Serija A, a kao što to obično biva u svijetu fudbala brzo je uslijedila kazna.

Predivnu akciju u kojoj su fudbaleri Intera dugo držali loptu u svom posjedu golom u mreži Krotonea završio je Lautaro Martinez za 1:1, pa su već u 20. minuti stvari vraćene na početak.

Igrao se 31. minut kada je Nikolo Barela uputio dobar centaršut u srce šesnaesterca gostiju, a nespretnom reakcijom Luke Maronea lopta je završila u mreži Krotonea, pa je Inter poveo 2:1, a ostale je nerazjašnjeno da li je gol ustvari postigao još jednom Martinez ili je ipak autogol u pitanju.

Baš kada se činilo da su izabranici Antonija Kontea uspostavili inicijativu i konačno opuštenije mogli zaigrati posredstvom vođstva, uslijedio je novi šok. Glavni sudija ovog meča Đanluka Aurelijano nakon komunikacije sa VAR sobom dodijelio je penal Krotoneu koji je u pogodak sa bijele tačke pretvorio Vladimir Golemić.

Sa ovim rezultatom fudbaleri oba tima otišli su put svlačionice na petnaestominuti odmor, koji je sudeći po onome što smo vidjeli u drugom poluvremenu mnogo više prijao “Neroazurima”.

Nisu dugo izdržali fudbaleri Krotonea, a u 57. minuti na semaforu “Đuzepe Meace” već je pisalo 3:2 u korist domaćih, strijelac Lautaro Martinez. Sjajno je snašao Argentinac i poslije asistencije Marsela Brozovića zatresao protivničku mrežu.

Manje od deset minuta trebalo je belgijskom gorostasu Romelu Lukakuu da pokaže u kakvog je golgetera izrastao, a uz sjajan prijem lopte prikazao je vrhunsku kontrolu i hladnokrvnu realizaciju za 4:2 u 64. minuti igre.

Do kraja utakmice u strijelce se još jednom upisao i Martinez, a tačku na ovu utakmicu stavio je Ašraf Hakimi za ubjedljivih 6:2. Iako je ovo najubjedljiviji trijumfa Intera u tekućoj sezoni rezultat vrlo lako može zavarati. Fenjeraš Krotone pružio je više nego dostojan otpor, ali psihološki pad poslije propuštenih prilika rezultirao je na kraju rezultatskom katastrofom.

U narednom kolu Inter ide na gostovanje Sampdoriji, dok će Krotone priliku za nove bodove tražiti u duelu protiv rimske “Vučice”