Inter savladao Dedićev Salcburg

Inter je u trećem kolu grupne faze Lige šampiona pobijedio Salcburg rezultatom 2:1.

Dobro je krenulo po Inter. Višak na polovini Salcburga iskoristili su u 19. minuti kada je sam ostao Aleksis Sančez, te je Čileanac lagano riješio tu situaciju i doveo Inter u prednost.

Krenuo je Salcburg u drugom poluvremenu još hrabrije, što je u 55. minuti donijelo rezultat. Oskar Gloukh je šutirao sa 16 metara nakon dobre akcije gostiju, te postigao pogodak za 1:1.

Nije međutim dugo trajala radost austrijanaca, jer je Fratesi u 64. minuti oboren zajedničkim snagama od strane Soleta i Pavlovića, čime je Inter dobio penal. Precizan sa bijele tačke je bio Hakan Čalhanoglu koji je tako postavio i konačan rezultat.

Inter je tako došao do sedmog boda u grupnoj fazi, dok je Salcburg ostao na tri.