U okviru 14. kola italijanske Serije A svoj meč su na “Bentegodiju” odigrali Verona i Inter. Mučili su se gosti da dođu do sva tri boda, ali misija je na kraju ostvarena. Poslije posljednjeg sudijskog zvižduka bilo je 2:1 za “Neroazure“.

Gosti iz Milana su u ovom meču imali status favorita, međutim to nisu uspijevali da pokažu tokom prvog dijela igre. Napadali su izabranici Antonija Kontea gol Marka Silvestrija, ali mreža je mirovala. Romelu Lukaku je imao par dobrih probijanja naprijed, ali bez konkretnih rezultata.

Neroazuri” su u 36. minutu imali najbolju priliku kada je Lautaro Martinez gađao glavom pod prečku, ali je golman to odlično odbranio. Domaći “Mastifi” su sjajno igrali odbranu protiv pretendenta za vrh tabele. Do kraja prvih 45 minuta, rezultat je ostao 0:0.

Sedam minuta u nastavku meča je bilo dovoljno gostujućem timu da dođe u prednost. Martinez je uspio dohvatiti jednu tešku loptu poslije centaršuta i nekako ju je provukao pokraj golmana Verone. Rezultat je tada bio 1:0 za Inter.

Verona 0-1 Inter – Lautaro Martinez 52′ from r/soccer

Odbio je domaći tim da se pred bez borbe. U 63. minutu Ivan Ilić je pokazuje svoje šuterske sposobnosti i lopta je iza leđa Samira Handanovića. Verona je poravnala rezultat. Bilo je tada 1:1.

Verona [1]-1 Inter – Ivan Ilic 63′ from r/soccer

Samo šest minuta po izjednačenju, “Neroazuri” su imali savršen odgovor na pogodak domaćih. Milan Škrinjar je poslije gužve u šesnaestercu Verone iskoristio konfuziju i loptu poslao u mrežu protivnika. Bilo je to 2:1 za Inter.

Verona 1-[2] Inter – Milan Skriniar 69′ from r/soccer

Pokušavao je domaćin da dođe do izjednačenja i proba sačuvati bar jedan bod na svom terenu, međutim Konte i gostujući igrači nisu imali takav plan. Tim iz grada mode je ostvario vrijednu pobjedu u borbi za vrh tabele. Na kraju je ostalo 2:1 za Inter.

Verona će u idućem kolu gostovati ekipi Specije, dok Inter na “Đuzepe Meaci” dočekuje Krotone.