U okviru devetog kola italijanske Serije A, na “Mapei” stadionu svoj susret su odigrali Sasuolo i Inter. Izabranici Antonija Kontea nisu dozvolili iznenađenje i slavili su rezultatom 3:0.

Od samog starta meča, Inter je krenuo u furiozne napade. Lautaro Martinez se našao u izglednoj u četvrtom minutu, ušao je u šesnaesterac, te je loptu poslao na peterac. Tamo se neometan i bez čuvara našao Aleksis Sančez koji je bez problema poslao loptu u gol. Andrea Konsilji je bio nemoćan, a Inter je vodio 1:0.

Nisu se “Neroazuri” zaustavili na tom jednom pogotku, samo 10 minuta poslije vodećeg gola, došao je još jedan pogodak. Vlad Kirikeš iz Sasuola je pokušao očistiti centaršut iz peterca, a na svoju nesreću pogodio je mrežu svog tima. Rezultat je od tada bio 2:0 za Inter.

Pokušavali su domaći da se vrate u ovaj meč, imali su svoje prilike. Žeremi Toljan je u 38. minutu primio sjajan pas na ivici protivničkog kaznenog prostora i šutirao snažno po golu. Lopta je išla u desnu stranu gola, ali je Samir Handanović to pročitao i odbranio sjajnom paradom. Do kraja prvog poluvremena je ostalo 2:0 za Inter.

Inter je odličnu igru iz prvog poluvremena produžio i u nastavku. Igrao se 60. minut kada je Roberto Galjardini prošao kroz odbranu Sasuola nakon sjajnog pasa sa strane i preciznim, ali snažnim šutem savladao golmana Kosiljija. Lopta je ušla u donji lijevi ugao i Inter je poveo sa 3:0.

Do kraja meča su “Neroazuri” rutinski sačuvali prednost i bez oscilacija u igri, meč priveli kraju. Konteovi igrači su pokazali da su bili znatno spremniji i mnogo više motivisaniji od tima Sasuola. Poslije posljednjeg sudijskog zvižduka, na semaforu je ostalo 3:0 za Inter.

Inter u idućem kolu na svom terenu dočekuje Bolonju, a Sasuolo putuje u Rim ekipi Rome.