U okviru 27. kola Serije A, Napoli je kao gost pobijedio Milan sa 1:0.

Nakon početnog ispitivanja snaga, nije bilo uzbudljivijih dešavanja sve do 16. minuta, kada je Pjotr Zielinski nakon centaršuta odlično šutirao, ali Đanluiđi Donaruma je još bolje reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Samo dva minuta kasnije, domaćini su takođe imali šansu, ali Rafael Leao je sa oko pet metara bio nedovoljno precizan i nije došlo do promjene rezultata.

Igralo se veoma čvrsto, sa dosta kontakta i bez pretjerane atraktivnosti. U 30. minutu, Zielinski je ponovo bio u solidnoj pozicji, ali iz kaznenog prostora nije uspio pogoditi ni okvir gola.

I jedni i drugi su pokušavali u nastavku, ali niko nije bio dovoljno konkretan i na veliki odmor se otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme je počelo savršeno za izabranike Đenara Gatuza. Već u 49. minutu, gosti su poveli, a strijelac je bio Mateo Politano, koji je nakon asistencije Zielinskog utrčao u šesnaesterac i odatle bez većih problema savladao Donarumu.

Milanezi su pomoću kratkih pasova pokušavali ostvariti dominaciju na terenu, što im nije u potpunosti uspijevalo, jer su dobra završna dodavanja izostajala.

U 58. minutu je moglo doći do drugog gola za Napoli, ali pokušaj Fabijana Ruiza iz voleja je zaustavio Donaruma. Desetak minuta kasnije, Ante Rebić je nakon ubačaja iz slobodnog udarca šutirao glavom, ali David Ospina se istakao i to sjajno odbranio.

Nastavak nije donio previše promjena, gosti su se trudili što više umrtviti igru, a to im je i polazilo za rukom. Milan je izgledao bezidejno u napadu, u 88. minutu su tražili jedanaesterac, ali nakon konsultacije sa VAR sobom, glavni arbitar je donio odluku da sporni kontakt nije bio dovoljno snažnog intenziteta.

Tri minuta kasnije, Rebić je dobio crveni karton zbog nepromišljenog starta, što je bila i posljednja situacija vrijedna pomena i konačan ishod je glasio 1:0. Ovom trijumfu Gatuzovih fudbalera će se najviše radovati Inter, koji je danas savladao Torino i tako se na čelu tabele dodatno bodovno odvojio od gradskog rivala.

U narednom kolu, večeras uspješniji tim će gostovati protiv Rome, a Milan ide u Firencu na megdan “Violi”.