čičkušić

Rukometaši Iskre su u Bugojnu pobijedili su ekipu Maglaja rezultatom 33:30 (18:14) u okviru zaostale utakmice desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Rukometaši Iskre su u Bugojnu bili bolji od gostiju iz Maglaja sa 33:30 i tako su prekinuli niz od dva poraza i priključili se sredini tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sa druge strane ekipa Maglaja se nakon ovog poraza nalazi na 14. poziciji  sa tri pobjede i sedam poraza.

Rukometaši Iskre su u prvom poluvremenu napravili razliku od četiri gola prednosti i sa tom zalihom otišlo se na veliki odmor (18:14).

U nastavku su se izabranici Ermina Bajrića razbudili, međutim bilo je prekasno za povratak i konačan rezultat utakmice bio je 33:30.

Najefikasniji na cijelom meču bio je najbolji strijelac Premijer lige BiH ove sezone, Benjamin Čičkušić sa čak 13 golova, dok je u timu Maglaja najraspoloženiji bio Amar Hasić sa osam golova.

Narednu utakmicu Maglaj će gostovati u Banjaluci Borcu, dok će Iskra igrati protiv Konjuha u okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

ISKRA – MAGLAJ (18:14) 33:30

Iskra: Čičkušić 13, Bostan 1, Janković 4, Ljutić 3, Purić 2, Torlaković 5, Tororović 5.

Maglaj: Radojičić 6, Basor 4, Kendić 4, Krpić 1, Delić 2, Barjaktarević 3, Hasić 8, Čosić 2.