Iskra uspješno otvorila novu sezonu pobjedom nad Maglajem

Rukometaši Iskre savladali su ekipu Maglaja rezultatom 24:23 (12:11) na otvaranju nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Uvodni momenti meča bili su izjednačeni i većim dijelom prvog poluvremena igralo se gol za gol. Domaći rukometaši prvi put su se odvojili na dva razlike u 28. minuti kada su poveli 11:9.

Na odmor otišlo se golom razlike u korist Iskre 12:11. Drugo poluvrijeme donijelo je poletniju igru Iskre koja je nakon deset minuta u nastavku došla i do četiri gola viška, što je bila i najveća prednost na ovom meču.

Gosti iz Maglaja se nisu predavali i vrlo brzo napravili su seriju 3:0 i rezultatski se vratili u ovaj duel. U posljednjih pet minuta Iskra je uspjela da održi prednost od jednog gola razlike i na kraju slavi u izuzetno dramatičnom otvaranju nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Iskru su do pobjede vodili Miloš Čekić sa osam i Josip Kežić sa pet postignutih pogodaka. Četiri je dodao Lazar Janković. U redovima Maglaja najefikasniji su bili Nedim Hadžić sa sedam i Damir Kadrić sa šest postignutih pogodaka.

U drugom kolu Iskra ćeu goste Borcu u Banjaluku, dok će Maglaj dočekati ekipu Izviđača na domaćem parketu.