palmarson island rukomet

Rukometaši Islanda savladali su selekciju Portugala rezultatom 28:24 (14:10) u okviru prvog kola grupe B Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj. Najefikasniji na meču bili su Palmarson i Gudjonson.

Od samog starta igralo se gol za gol, da bi se Islanđani serijom od 3:0 odvojili na 10:7, da bi se na poluvrijeme otišlo sa +4 za izabranike Gudmundura Gudmundsona.

U drugom dijelu Island je vješto držao prednost koja je dosegla i +6 u nekim momentima (26:20 i 27:21) da bi se meč na kraju završio 28:24.

U uvodnim minutama igralo se gol za gol, a onda su prvi na dva razlike pobjegli Islanđani golom Bjarki Elisona (7:5). Uspjeli su se Portugalci vratiti ekspresno i poravnati na 7:7, ali je onda uslijedila serija od 3:0 i vođstvo Islanda koji je to vođstvo dobro održao do kraja prvog poluvremena (14:10).

Drugo poluvrijeme donijelo je jos bolju i stabilniju igru Islanda, a na golu se razbranio 21-godišnji Gisli Halgrimson. U dva navrata Island je imao i +6, da bi se utakmica na kraju mirno završila 28:24 bez prevelikog uzbuđenja.

Najefikasniji na meču bili su Palmarson i Gudjonson sa po pet golova, dok su za Portugalce Ituriza i Silva pogađali četiri puta.

Narednu utakmicu Portugal igra protiv domaćina Mađarske za dva dana od 18h, dok će Island igrati sa Holandijom koja je do sad najprijatnije iznenađenje turnira, takođe za dva dana od 20:30h.

PORTUGAL – ISLAND 24:28 (10:14)

Portugal: Kapdevil (devet odbrana), Gašpar (jedna odbrana), Duarte Brito, Ituriza Alvarez 4, Martin Soares, Hernandez Zulueta, Silva Sousa 4, Salina Amador 2, Roka, Brankinjo 2, Kavalkanti 1, Areia Rodrigez 3, Alves 1, Fernandes 3, Salvador 1, Magalhaes 3.

Island: Gustavson (tri odbrane), Halgrimson (četiri odbrane), Smarason, Plamarson 5, Vigo Kristjanson, Elison 4, Jonson 1, Gisli Kristjanson 4, Gislason 2, Gudmundson 2, Magnuson 3, Vidarson, Arnarson, Gudjonson 5, Kristijanson 2, Porkelson.