Istorijska partija Dončića, Maveriksi došli do još jedne pobjede protiv Klipersa (VIDEO)

Košarkaši Dalas Maveriksa savladali su Los Anđeles Kliperse rezultatom 127:121 (35:33, 36:40, 30:19, 26:29) i tako napravili još jedan brejk u ovoj plej-of seriji za vođstvo od 2:0. Noćas su pobjede ostvarili još Los Anđeles Lejkersi i Bruklin Netsi.

Utakmicu je sjajno otvorio Maksi Kleber koji je u uvodnim minutama pogađao za Maverikse, dok je kod domaćih Pol Džordž vezao šest uzastopnih poena (9:6). Od sredine četvrtine Kavaj Lenard je počeo sipati i ovu četvrtinu je završio sa čak 18 poena (35:33).

U drugom kvartalu igralo se koš za koš. Dalas je u tim momentima igrao sjajno zahvaljujući svom najboljem igraču Luki Dončiću koji se dobro suprotstavio Lenardu i sa 23 poena u prvom poluvremenu spremio pravi odgovor gostiju (73:71).

Treća četvrtina donijela je prvo dvocifreno vođstvo gostiju kada je sa linije za slobodna bacanja precizan bio Tim Hardavej Džunior (94:83). Pred kraj ove dionice pogodak sa linije izvan 6,75m Dončić je postavio konačan rezultat ovog kvartala 101:92. U ovim momentima imao je već 35 poena na svom kontu.

Dobro su gosti održavali prednost i u posljednjoj četvrtini koja se stalno kretala oko +10. Najbliži povratku Klipersi su bili u pri rezultatu 125:121 i poenima Nikolasa Batuma, međutim premalo vremena je ostalo da bi se napravio preokret i sa linije za slobodna bacanja Džoš Ričardson postavlja konačnih 127:121 i odvodi seriju u Dalas.

Najefikasniji bio je Lenard sa 41 poen, a njega je pratio fenomenalni Dončić sa 39 ubačenih koševa.

Ostali rezultati:

Finiks Sansi – Los Anđeles Lejkersi – 102:109 (Entoni Dejvis 39p, Devin Buker 31p) – 1:1 u seriji

Bruklin Netsi – Boston Seltiksi – 130:108 (Kevin Durent 26p, Džo Heris 25p) – 2:0 u seriji