Košarkašice Srbije pobijedile su u finalu Eurobasketa favorizovanu ekipu Francuske rezultatom 63:54 (14:11, 17:15, 17:14, 15:14) i tako su se okitile zlatom na Eurobasketu.

Utakmica je počela tvrdo na obje strane, ali to je bilo i za očekivati imajući u vidu značaj samog susreta. Trojkom Valerin Vukosavljević Francuska je povela 5:2, da bi nakon polaganja Sonje Vasić i trojke Ane Dabović Srbija došla do prednosti od 10:7. Prva četvrtina završena je 14:11 u korist izabranica Marine Maljković.

U drugoj četvrtini Srbija je igrala sjajno, a serija od 13:0 je plod fantastične igre. Ajvon Anderson je dominirala u ovoj dionici. Pred kraj ove četvrtine malo su se Francuskinje razbudile i smanjile na pet poena zaostatka. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 31:26 u korist Srbije.

Na startu trećeg kvartala košarkašice Srbije napravile su novu seriju od 10:0 i tako najavile istorijski uspjeh. Sonja Vasić i Ana Dabović su bile nezaustavljive (41:26). Prvi put na ovom meču izabranice Marine Maljković su došle do +18 trojkom Nevene Jovanović. Pred kraj ove četvrtine uzvratile su košarkašice Francuske i u posljednjim sekundama uspjele da istope prednost Srbije na -8 i tako zaprijete pred posljednju četvrtinu na ovom Evropskom prvenstvu (48:40).

Četvrta četvrtina počela je sjajno za košarkašice Srbije koje su napravile seriju od 7:2 i poenima Ajvon Anderson povele 55:42. U narednom napadu Vukosavljević je pogodila trojku za 55:45. Poenima Sandrine Grude Francuska je došla na jednocifreni zaostatak (57:48). Na kraju košarkašice Srbije su slavile rezultatom 63:54 i tako se okitile zlatom na ovom Evropskom prvenstvu.

Najefikasnija bila je Ajvon Anderson sa 18, a nju je pratila Jelena Bruks sa 15 poena.

Bila je ovo treća pobjeda Srbije nad Francuskom u posljednja četiri Evropska prvenstva.