Iznenađenje dana u Tokiju: Ugo Umber preokrenuo meč i eliminisao Stefanosa Cicipasa!

Francuz Ugo Umber napravio je pravu senzaciju i savladao Grka Stefanosa Cicipasa rezultatom 2:1 (2:6, 7:6, 6:2) i tako se plasirao u četvrtfinale.

U prvom setu djelovalo je da će ovo biti “samo još jedan dan u kancelariji” za Stefanosa Cicipasa koji je sa dva brejka prednosti furiozno ušao u meč i osvojio prvi set sa 6:2.

Drugi set donio je pravu borbu i niti jednu brejk loptu. Riješen je nakon taj-brejka koji je pripao Francuzu, a vrijedi istaknuti da se u posljednjem poenu Cicipas povrijedio i morao je da primi medicinsku pomoć u vidu masaže.

To je znao iskoristiti Ugo Umber koji je nakon izlaska iz svlačionice djelovao mnogo svježije. Sa dva uvodna brejka poveo je sa 5:1, da bi u osmom gemu spasio četiri brejk lopte, izborio se sa pritiskom i iskoristio četvrtu meč loptu za veliku pobjedu i plasman u četvrtfinale.

Tamo ga čeka Rus Karen Hačanov koji je bio bolji od Španca Dijega Švarcmana sa 2:1 (6:1, 2:6, 6:1).

Domaći teniser Kei Nišikori savladao je Ilju Ivašku 2:0 (7:6, 6:0), a njegov naredni protivnik biće pobjednik meča Novak Đoković i Alehandro Davidovič Fokina.