Izviđač sa dva gola razlike poražen od Linca, slijedi drugo poluvrijeme u Ljubuškom

Rukometaši Izviđača poraženi su u prvoj utakmici prvog kola Evropa Kupa. Bolja od njih bila je ekipa Linca sa 34:32 (22:15).

Na startu duela igralo se gol za gol, a kako se poluvrijeme bližilo tako su domaći rukometaši Linca povećavali svoju prednost koja je na kraju prvih 30 minuta iznosila 22:15.

U nastavku Skauti su pokazali karakter i kvalitet i uspjeli su se rezultatski vratiti u meč, međutim na kraju su upisali poraz od dva gola razlike (34:32). Ono što je važno je da je ovaj rezultat aktivan i da pred domaćom publikom Izviđač ima svakako čemu da se nada.

Najefikasniji u redovima Linca bili su Lucijan Fizuleto sa jedanaest i Dejan Babić sa sedam postignutih pogodaka. Kod Izviđača istakli su se Milan Vukšić i Miloš Kos sa po sedam postignutih pogodaka dok je jedan manje dodao Domagoj Alilović.

Revanš utakmica je na programu narednog vikenda u Ljubuškom, a ekipu Izviđača prije te utakmice očekuje i duel protiv dobojske Sloge u okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a taj meč igraće se u utorak.